Home / KENDİN YAP FİKİRLERİ / Gazoz Kapağından Aksesuar Yapımı
Gazoz kapağından aksesuar yapımı
Gazoz kapağından aksesuar yapımı

Gazoz Kapağından Aksesuar Yapımı

Gazoz kapağından aksesuar yapımı sizi insanı çocukluğuna götüren inanılmaz derecede eğlenceli bir kendin yap fikri. Gazoz kapakları ile mükemmel dekorasyon aksesuarları yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız fikirlere hem şaşıracak, hem de bu kadar da olmaz diyeceksiniz. Sıcak yaz günlerinin olmazsa olmazı olan gazoz kapaklarını çocukluğunuzdaki gibi biriktirin, bu kez onlarla oynamayacak dekorasyonda kullanacaksınız:)

Gazoz Kapağından Aksesuar Yapımı

Gazoz kapağından aksesuar yapmak hiç de zor değil, gerekli olan malzemeler gazoz kapağı, silikon yapıştırıcı ve hayal gücü hepsi bu kadar. Bu 3 malzeme ile akıl almaz dekorasyon aksesuarları yapabilirsiniz. İşte bunlardan bir kaçı…

Evinizde sıkıldığınız bir aynanın çerçevesini gazoz kapağı ile yenileyebilirsiniz.

Gazoz kapağı çerçeve

Mutfak tezgahı ile dolap arasında kalan kısmı gazoz kapakları ile rengarenk hale getirebilirsiniz.

Saksı renklerinden sıkıldıysanız saksılarınızın üzerini gazoz kapağı ile kaplayarak eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Eve gelen misafirlerinizi çocukluğuna götürmek için gazoz kapağından kapı süsü yapabilirsiniz.

Gazoz kapağı kapı süsü

Dekoratif, aynı zamanda farklı bir çerçeveye ihtiyacınız varsa gazoz kapaklarını kullanarak şık çerçeveler yapabilirsiniz.

Şirin bir bahçeye sahipseniz gazoz kapağından bahçe yolu yapabilirsiniz.

Sıkı durun, gazoz kapağından lavabo önüne ayaklarınızın ıslanmasını önleyecek dekoratif paspas yapabilirsiniz.

Gazoz kapağı paspas yapımı

Yüzeyi eskimiş ahşap veya plastik masanın yüzeyini gazoz kapakları ile kaplayarak şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Gazoz kapaklarının renklerini ayırarak farklı motifler yapabilirsiniz.

Makarnadan Yapılan Dekorasyon Ögeleri başlıklı yazımızda makarnadan yapılan olağanüstü dekorasyon aksesuarlarını görecek, gördüklerinize ise inanamayacaksınız:)

Gördüğünüz gibi gazoz kapağından eşya yapımında sınır yok. Hayal gücünüz ne kadar genişse, yapacağınız çalışmalar da bi o kadar eğlenceli ve inanılmaz olacaktır. Şimdiden kolay gelsin.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek sizde gazoz kapağından dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Yaptığınız aksesuar ve eşya fikirlerini yorum bölümünden bizimle paylaşmaya ne dersiniz 🙂

Bir önceki yazımız olan Makarnadan Yapılan Dekorasyon Ögeleri başlıklı makalemizde makarna süslemesi, Makarnadan yapılan dekorasyon ögeleri ve makarnadan yapılan dekoratif eşya. hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 1,300