Home / BAHÇE DEKORASYONLARI / Bahçeli Ev Ve Villalara Özel Havuz Tasarımları Detayları
Bahçeli Ev Ve Villalara Özel Havuz Tasarımları
Bahçeli Ev Ve Villalara Özel Havuz Tasarımları

Bahçeli Ev Ve Villalara Özel Havuz Tasarımları Detayları

Müstakil ev ve bahçeli ev denildi mi akan sular durur. Böyle bir eviniz ve varsa havuz da şart gibi bir şeydir. Bugün sizlere Bahçeli Ev Ve Villalara Özel Havuz Tasarımları konusunda gözünüzü, gönlünüzü cennete çevirecek bilgiler ve görseller paylaşacağız. Müstakil ev ve villalar bahçe peyzaj ve havuzları ile mükemmel bir görünüm kazanır. Şehir dışında veya sakin yerlerde olan villa ve bahçeli evler kafa dinleme ve huzur bulma mekanlarındır. Gelin bu mekanları daha da huzurlu kılmak için havuz tasarımları konusunda dikkat edilmesi gereken konuları görelim.

Bahçeli Ev Ve Villalara Özel Havuz Tasarımları Nasıl Yapılmalıdır?

Kullanışlı ve şık bir havuz için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bahçe içi havuz tasarımı profesyonel kişiler tarafından, mimari olarak ele alınmalı ve dizayn edilmelidir. Havuz şekilleri, evin ve bahçenin şekline göre tasarlanmalıdır. Havuz büyüklüğü ise bahçenin boyutlarına göre ayarlanmalıdır. Küçücük bir bahçede büyük bir havuz görsel açıdan hiç şık durmaz.

Bahçe havuz tasarımında güneşlenme, dinlenme ve yeşil alan tasarımı mutlaka bulunmalıdır. Böylece dinlemek için gittiğiniz mekanlarda mükemmeli yakalayabilirsiniz.

Bahçe Mobilyalarını Mutlaka Kullanın

Havuz kenarına masa sandalye tarzı şık bahçe mobilyaları konumladırarak kahvaltı ve akşam yemeklerinizi daha hoş bir ortamda yiyebilirsiniz. Bahçe Mobilyaları İle Yaz Akşamlarını Konforlu Geçirin Bu yazımızı inceleyerek bahçe mobilyaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuz Aksesuarlarını Unutmayın

Bahçe havuz dizaynları yapılırken duş ve benzeri ögeler unutulmamalıdır. Bunun için havuz tasarımına uygun minik bir duş alanı, çocukların oyuncaklarını koymak için süslü kutular, havlu askılıkları ve özel eşyalar için tel raflar düşünebilirsiniz.

Havuz Kenarı Mutlaka Yeşillendirilmeli

Havuz, dinlenme alanı, havuza özel aksesuarlar tamam, bunların dışında havuz kenarı çim, çiçek ve bodur bitkilere de yer vermelisiniz. Uygun bitki ve çiçeklerle içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir havuzlu bahçe tasarlayabilir, misafirleriniz bu mükemmel alanda ağırlayarak yazın tadını çıkartabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek kendi tasarımlarınızı ve kendinize özel alanları oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıradışı Bahçe Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon fikirleri, çizmeden saksı yapımı ve dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 1,992