Home / ANASAYFA / Yatak Odası Dekorasyonunda En Çok Yapılan HATALAR…
kalitesiz

Yatak Odası Dekorasyonunda En Çok Yapılan HATALAR…

Yatak odası dekorasyonu sanıldığı kadar kolay bir dekorasyon değildir. Yatak odası dekorasyonunuzun şık, kullanışlı ve ferah olmasını istiyorsanız bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekmektedir, zira birçok kişi yatak odası dekorasyonu sırasında birçok hata yapar, buda yatak odasını dekorasyonunun karmaşık, boğucu ve sıkıcı olması demektir. İşte yatak odası dekorasyonunda en çok yapılan hatalar

Yatağın Üzerindeki Yastıklar

Yatağın üzerine dekorasyona şıklık katmak için koyduğunuz yastıkları yatağa her uzandığınızda kaldırmak veya bir kenara fırlatmak zorundasınız. Yatağın üzerinde bu kadar yastığa hiç gerek yok. Sadece uyku sırasında gerekecek kadar yastık koymanız, yatak odası dekorasyonunuza sadelikle birlikte düzen ve şıklık kazandıracaktır.

Oturacak Alan Yokluğu

Yatak odasında şık bir puf, basit bir sandalye veya sandık türü oturulabilecek minik bir alanınız olmalı. Bu alan ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı giyeceğiniz zaman imdadınıza yetişecektir. Haa bu alanı üzerine bir şey depolamak veya ortalıktaki eşyaları üzerine toplamak için kullanmayın.

Mobilyalardaki Uyumsuzluk

Bütün ev dekorasyonlarında en önemli püf noktası mobilyalar ve eşyalar arasındaki ahenk ve uyumdur. Bu doğrultuda yatak odasında kullanacağınız mobilyalar da böyle olmalıdır. Yatak odasında aynı renk mobilya ve aksesuar kullanmayın, bu ortamı çok kasvetli kılar ve negatif enerji yayar. Bunun yerine canlı ve uyumlu renk kombinleri tercih etmelisiniz.

Sadece Tepe Aydınlatması Kullanmayın

Yatak odası dekorasyonunda dikkat edeceğiniz bir diğer konu da ayaklı lamba, abajur veya duvar lambası kullanmamaktır. Bu tür aydınlatmalar hem dekorasyonunuza ayrı bir hareket kazandırır, hem de sık sık lamba açmak için ayağa kalmanızı önler. Bu nedenle yatak odasında tepe aydınlatması ile birlikte yan aydınlatmalarda kullanın.

Dekorasyonda Az Eşya Kullanın

 

Yatak odanızı mümkün olduğu kadar az eşya ile dekore edin. Zira yatak odasına konulan çalışma masası, kitaplık ve bir yığın çerçeve gözünüzü yoracağı ve beyin karmaşasına sebep olacağı için ortamı rahatlatıcı etkiden uzaklaştırır. Bu da kaliteli dinlenmenin önüne geçer.

2017 Vanessa Yatak Odası Takımları Yazımızı okudunuz mu?

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

77 queries 0,438