Home / ANASAYFA / Tuvalet Ve Fayans Temizliği Nasıl Olur?
banyo_nasıl_temizlenir

Tuvalet Ve Fayans Temizliği Nasıl Olur?

Tuvalet karoları ve tuvaletin genel temizliği konusunda etkileyici çözümleri decobaz.com olarak sizler için hazırladık.

Tuvalet ve Fayans Temizliği Nasıl Olur?

Fayans temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta temizliğin devamlılığıdır. Uzun süre temiz tutmazsanız hijyen zor olacaktır.

Tuvalet deliği çevresine ve fayanslarına limon suyu ve boraks karışımı sürerek 15 dakika beklettikten sonra fırçalayarak durulayın.

Doğal malzemelerle temizlik için tuvaletin her tarafına sirke dökerek 1 saat kadar bekletin. Ardından fırçalayarak bol su ile durulayın.

Hem tuvaletinizi hem banyonuzu çok hızlı bir şekilde temizlemeniz gerekiyorsa temizleme sıvısına 1 Türk kahvesi fincanı çamaşır suyu ekleyerek yıkayın.

Tuvalet fayanslarınıza kola dökerek 1-1,5 saat bekledikten sonra fırçalayarak durulayın.

Ayda bir defa lavabo, tuvalet ve banyo küvetinizi tuz ruhu ile temizleyerek derinlemesine temizlik yapın.

Lavabo, tuvalet, banyo ve fayanslarınızı saf elma sirkesi ile fırçalayarak 1 saat beklettikten sonra durularsanız doğal ve derinlemesine temizlik yapmış olursunuz.

Tuvalet ve fayanslarının derinlemesine temizliği için 1 ölçü sirke, 1 ölçü amonyak ve 1 ölçü çamaşır sodasını 1 litre suda birleştirerek fırçalayabilirsiniz.

Karolardaki birikmiş tortuları temizlemek için beyaz bir diş macunu ve fırçası ile fırçalamanız yeterli olacaktır.

Eğer tuvalet, lavabo ve fayanslarınız çok kirli ise o zaman tuz ruhu ya da javel suyu veya sudkosit kullanarak temizlik yapmanız gerekmektedir.

Tuvalet ve fayansları ışıl ışıl yapmak için yıkama öncesi asit borikle bekletebilirsiniz.

Günlük fayans, tuvalet ve banyo temizliğini 1 ölçü deterjan, 1 ölçü ispirto ve 1 ölçü limon suyu karışımı ile fırçaladıktan sonra durulayarak yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

77 queries 0,415