Home / ANASAYFA / Şık Karşılamalar İçin Kapı Süsü yapımı
kapı süsü yap
kapı süsü yap

Şık Karşılamalar İçin Kapı Süsü yapımı

Kapı süsü hanımların en çok sevdiği kapı aksesuarları arasındadır. Bu nedenle bugün sizlerle fon kartonundan basit ama gösterişli kapı süsü yapacağız.

Birçok hanımın vazgeçilmez kapı dekorasyon ögelerinin başında kapı süsleri gelmektedir. Evde kendiniz kolaylıkla ve çok az bir bedelle şık ve gösterişli kapı süsleri yapabilirsiniz. Basit bir yapıştırıcı ve fon kartonu ile kapı süsü yapımına başlayalım.

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

İnce fon kağıdından 15-20 santim çapında bir daire kesin. Büyüklüğünü siz yapacağınız çiçeğin büyüklüğüne göre ayarlayın. Bu nedenle hepsini kesemeden önce bir tane yapın daha sonra diğerlerini istediğiniz ölçüde yapın.

Kestiğiniz yuvarlağın herhangi bir köşesinden başlayarak 2,5 santim genişliğinde kağıdı yuvarlaklığı bozmadan göbeğine kadar kesin.

Dıştaki sivri ucundan başlayarak içe doğru sıkıca kıvırmaya başlayın.

Kıvırma işlemi bitince elinizle kağıdı serbest bırakarak gül şekline açmasını sağlayarak dibinde kalan kısmı yapıştırarak sabitleyin.

 

Bu şekilde birkaç renk güller hazırlayın.

İstediğiniz büyüklükte bir daire kesin. (25 veya 30 cm)

Ortasına düzgün bir daire yaparak kesin ve çıkartın.

Yaptığınız çiçekleri renk uyumuna göre kartonun üzerine belli bir sıklıkta yapıştırın. İşte kapı süsünüz hazır.

Kapı süsleri için fon kartonunu külah şeklinde yaparak da yapabilirsiniz.

Eskiyi atmaya kıyamayan biri iseniz Çekmeceli Dolapların Yenilenmesi Ve Yapım Aşamaları yazımızı inceleyerek eski dolaplarınızı yepyeni hale getirebilirsiniz.

Gösterişli kapı süsleri yapmak için karton dışında keçe, ahşap, kozalak, kuru dal, kuru çiçek, çiçek, sepet… Yani aklınıza gelecek her materyalden yapabilirsiniz. Özgün kapı süsü yapmak hayal dünyanızın genişliğine ve gücüne bağlıdır. Şimdiden kolay gelsin:)

Aşağıda sizlere fikir verecek basit ve gösterişli kapı süsleri görselleri yayınlıyoruz. Görsellerden ilham alarak mükemmel kapı süsleri yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 4,863