Home / ANASAYFA / Farklı Duvar Aksesuarları İle Tarzınızı Yansıtın
Farklı Duvar Aksesuarları

Farklı Duvar Aksesuarları İle Tarzınızı Yansıtın

Ev dekorasyonu denilince akla mobilyalar gelmektedir. Duvarlar da açık raflar, faklı nişleri farklı duvar kağıtları ve farklı duvar aksesuarları kullanılarak şıklık ve zarafet yakalanmaktadır. Buda ev dekorasyonunda duvarların önemi oldukça artırmaktadır.

Farklı Duvar Aksesuarları Ve Dekorasyondaki Önemi

Duvar dekorasyonunda mobilya, perde, zemin ve duvar uyumu olmazsa olmaz kuraldır. Başarılı duvar dekorasyonu için başarılı dekorasyon ögesi seçmelisiniz.

Duvar dekorasyonu yapılan alanların başında ünite arkaları, dresuar ve koltuk arkaları, merdiven duvarları gelmektedir.

Bu alanlara duvar dekorasyonu yapılırken duvardaki boşluğu doldurmak için yapılmamalıdır. Dekorasyonu canlandırarak hareket kazandıracak şekilde yapılmalıdır.

Mesela merdiven kenarlarının olmazsa olmazı tablolar bu alana rastgele asılmamalı belli bir düzen çerçevesinde asılmalıdır. Son dönemlerin favorisi olan parçalı tablolar bu alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Duvar Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar dekorasyonunda kullanılan bir diğer öge de duvar kağıtlarıdır. Günümüz teknolojisi ile üretilen mükemmel duvar kağıdı modelleri vardır.

Şimdilerde daha kolay temizlendiği ve daha ekonomik olduğu için duvar kağıdı kullanımı artmıştır. Özellikle ortama derinlik kazandıran 3 boyutlu manzara ve şehir baskısı olan duvar kağıtları çok tercih edilmektedir.

Motifli Duvar Aksesuarları

Otantik dekorasyon tutkunları motifli duvar aksesuarlarını rahatlıkla kullanabilirler. Dekorasyon tarzınızla uyumlu motifler kullanarak özgün duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

Taş Duvar Dekorasyonu

Duvarlarda taş kullanımı kağıt kullanımı gibi artış göstermektedir. Yapay taşlarla doğal taşlardan oluşan modeller iç mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Yumuşak dokuya sahip doğal taşlar TV ünitesi arkalarında, yemek masası arkalarında kullanılarak dekorasyona bambaşka bir şıklık getirilmektedir.

Taş duvar dekorasyonunda dikkat edilecek en önemli unsur gözü yormayacak ve dekorasyonu boğmayacak şekilde uygulanmasıdır.

Farklı duvar aksesuarlarını sergilemek için Dekoratif Raf Tasarımları Nerede Ve Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

Daha fazla fikir için buyurun resim galerimize…

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

84 queries 1,543