Home / ANASAYFA / Genç Kızlar İçin Harika Genç Kız Odası Dekorasyonları
Genç kız odası dekorasyonları

Genç Kızlar İçin Harika Genç Kız Odası Dekorasyonları

Bugün sizler genç kızlar için harika genç kız odası dekorasyonları hakkında bilgi vermek istedik. Çocuklarımız büyüdükçe odaları da onlara basit gelmeye başlar. Odadaki oyuncaklar, halı, perde ve mobilyaların değiştirilmesi gerekmektedir. Çünkü artık çocuğunuzun ders çalışacak, arkadaşları ile vakit geçirecek ve dinlenecek alanlara ihtiyacı vardır. İşte sizlere fikir verecek genç kız odası dekorasyon fikirleri…

Genç Kız Odası Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Kızınızın odası için beğendiği bir temayı belirlemeniz gerekmektedir. Genç kızlar özellikle hobiler, ünlüler, rock starları, arabalar, farklı şekiller ve spor aktivite temalarını tercih ediyor.

Genç kız odalarında parlak renkli materyal kullanımı, her an enerjik olmaları açısından son derece önemlidir. Duvar dekorasyonları ise kareler ve çizgilerden oluşan duvar kağıtları ile yapılmaktadır.

Çok ağır, gösterişli ve pahalı mobilyalar yerine daha zarif mobilyalar tercih edilmelidir. Basit bir baza veya ranza, şık komodin, masa ve dolaplar ile daha ferah dekorasyonlara imza atılmalıdır.

Kızınızın odası büyükse arkadaşları ile sohbet etmeleri için koltuklar ve renkli minderler ile neşeli oturma alanları yapılabilir.

Özellikle armut koltuklar genç kızların en çok tercih ettikleri koltuk türlerindendir. Sizde kızınızı odasına bu şekilde neşeli bir koltuk yerleştirebilirsiniz.

Genç kız odaları için farklı ve şık yatak örtüleri, farklı tasarımlara sahip lamba veya lambaderler, sıra dışı tasarımlara sahip çekmeceli dolaplar veya açık raflar, cıvıl cıvıl perdeler, fotoğraf çerçeveleri veya panolar kullanabilirsiniz.

Şık ve etkileyici genç kız odası dekorasyonları için Genç Odası Çalışma Masası Modelleri başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. 

Ayrıca dekorasyonda aykırılık izlenimi vermek için golf sopaları, kaykay, gitar, eski posterler veya sıra dışı bitkiler ile dekorasyonda aykırılık yapabilirsiniz.

Kızınızın odasını dekore ederken dikkat edeceğiniz en önemli nokta onun fikirlerini alarak ve onun seçimleri doğrultusunda bir dekorasyon yapmak olmalıdır.

Aşağıda sizlere fikir vermesi açısından genç kız odası dekorasyonları resim galerisini yayınlıyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 1,306