Home / ANASAYFA / Yatak Odasında Televizyon Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
yatak odasında televizyon kullanımı
yatak odasında televizyon kullanımı

Yatak Odasında Televizyon Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yatak odasında televizyon kullanımı son zamanlarda artmaya başladı. Ülke olarak televizyon izlemeyi çok seviyoruz. Özellikle gece sinemalarını ve dizileri kaçırmamak gibi bir huyumuz var:) Bu dizileri izlemeden yatmamanın bir yolu daha var, oda yatak odasında televizyon kullanmaktır. Bizler işinize yarayacağını düşündüğümüz yatak odasında televizyon kullanımı konusunu sizler için inceledik.

Yatak Odasında Televizyon Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Televizyon nerede olursa olsun belli bir konum bölgesi ve yüksekliği vardır. Yatak odasında televizyonu 155-160 arası yüksekliğe sabitlemelisiniz.

Yatak Odasına Televizyon Konumlandırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak askı aparatları mutlaka metalden olmalıdır:  Özellikle küçük yatak odalarında yerden kazanmak için televizyon duvara monte edilir. Bu durumda öncelikle duvarın sağlamlığı ölçülmeli ve kesinlikle çelik aparat kullanılmalıdır. Kullanma kılavuzunda önerilen dübeller kullanılmalıdır.

Işık detaylarına dikkat etmelisiniz: Yatak odası dinlenme alanıdır. Bu nedenle televizyondaki ışık detaylarına dikkat etmelisiniz. Televizyonu sabitleyeceğiniz alana aplik türü ışıklandırma yapmamalısınız. Televizyon tam orta kısma konumlandırılırsa ışık direk gözünüze gelecektir, buda gözünüzü yorarak çoğu kez uykunuzun kaçmasına neden olacaktır. Bu nedenle ışıklandırmayı itinalı bir şekilde yapmalısınız.

Dolap içine konumlandırma yaparak şık ve sade bir dekorasyon yapabilirsiniz: Son dönemlerin en moda yatak odası televizyon konumlandırmalarından biridir. Giysi dolabının içine gizlenen televizyon kullanılmadığı zamanlarda dolap içine gizlenmektedir.

Şık, modern, kullanışlı, sağlam, kaliteli ve işlevsel yatak odaları için Bellona Yatak Odası Modelleri 2017 başlıklı yazımız mutlaka okumalısınız.

Özel çerçeveli alanlar oluşturabilirsiniz: Salonlarda ve diğer alanlarda olduğu gibi yatak odasında televizyon kullanırken de özel çerçeveli ve ışıklandırmalı alanlar oluşturabilirsiniz. Televizyonu konumlandıracağınız ağır ve hantal mobilyalar yerine bu alana 15-20 santimlik çerçeveler ekleyerek şık bir dizayn yapabilirsiniz.

Aşağıda yatak odasında televizyon kullanımı konusunda resim galerisi derledik. Buyurun içeriye:))

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

85 queries 0,465