Home / ANASAYFA / MUTFAK DEKORASYONUNDA MODERN RENK VE TASARIMLAR
modern ahşap mutfak dekorasyonu
modern ahşap mutfak dekorasyonu

MUTFAK DEKORASYONUNDA MODERN RENK VE TASARIMLAR

Evlerin en çok kullanılan yeri olan mutfakları, ufak dokunuşlarla daha modern ve daha renkli bir şekilde tasarlayarak farlılıklar yaratabilirsiniz. 

kırmızı modern mutfak dekorasyonu
kırmızı modern mutfak dekorasyonu

Son zamanlarda açık renk dolaplar kadar modern ve renkli tasarımlarda fazlasıyla öne çıkıyor. Mutfak dekorasyonunda farklılık yaratmak için mutfak dolaplarında, duvar renginde, beyaz eşyalarda, mutfak tezgahında, fayanslarda, mutfak aksesuarlarında ve zeminde değişiklikler yapabilirsiniz. 

 

Mutfak Dekorasyonunda Modern renk ve Tasarımlar Nasıl Olmalı?

 

Mutfak Masası İle Farklılıklar Yaratın

Mutfak masa ve sandalye renginin artık dolaplarla uyumlu olması gerekmiyor. 2016‘nın trendleri arasında farklı renklerde masa ve sandalyeler mutfaklarda farklı bir kontrast yaratmak için kullanılmaktadır.

modern mutfak masa modelleri
modern mutfak masa modelleri

Lüks Tasarımlara Yer Verin

Mutfağınızda renk seçeneklerinde farklılıklar yaparak ortamı hareketlendirebilirsiniz. Mesela, dolaplarda açık renklerle koyu renkleri kombinleyebilir ya da tek renk dolapların yanına renkli beyaz eşyalar yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde lüks ve modern bir dekorasyona imza atmış olursunuz. 2016’nın favori renkleri arasında patlıcan moru, turkuaz mavisi, kırmızı tonları, sarı ve lila bulunuyor.

 

turkuaz beyaz modern mutfak modelleri
turkuaz beyaz modern mutfak modelleri

Zemin İle Mutfak Tezgahındaki Uyum

Mutfak tezgahı ve tezgah arasındaki fayansların zeminle uyumlu olması gerekmektedir. Böylece mutfağınız daha ferah ve iç açıcı görünecektir. 

modern ahşap mutfak dekorasyonu
modern ahşap mutfak dekorasyonu

Aksesuarların Ahengi

Mutfak dekorasyonunun tamamlayıcısı olan mutfak aksesuarları etkili ögelerden ve renklerden seçildiği zaman mutfağın havasını tamamıyla değiştirerek, mutfakta geçirilen zamana keyif katacaktır. Bu sezon Retro tarzı aksesuarlar oldukça revaçta. 

vintage mutfak modeli fikirleir
vintage mutfak modeli fikirleir

Perdeler Büyüyü Bozmamalı

Son olarak dekorasyonda bütünlük sağlayan perdeler seçilmelidir. Dekorasyonun çizgilerini ve tarzını tamamlayan renk ve desenler dikkatle seçilerek ortamın büyüsünü bozmadan dikkatli bir şekilde kombin edilmelidir. 

renkli mutfak perdesi modelleri
renkli mutfak perdesi modelleri

Farklı fikirleri olan arkadaşlar yorum kısmına yazabilir

Bir önceki yazımız olan EVİM KÖŞELİ DİYORSANIZ, OKUMADAN GEÇMEYİN, başlıklı makalemizde köşe ve köşe alanı hakkında bilgiler verilmektedir.

88 queries 1,504