Home / ANASAYFA / Kız Çocuk Odalarına Muhteşem dekorasyon Fikirleri
kiz-cocuk-odalarina-muhtesem-dekorasyon-fikirleri-11

Kız Çocuk Odalarına Muhteşem dekorasyon Fikirleri

Kızların odaları yumuşak, renkli, prenses odası gibi olmalıdır. Onlar için odaları  hem özel hem görkemli olmalıdır. Kız çocuklarının odaları için harika fikirler üretmenin birçok alternatifi vardır.

Bir çocuğun gelişimine tanıklık edecek olan ve çocuğunuzla beraber vakit geçireceğiniz çocuk odasını dekore etmek önemlidir. Çocuklarımız neredeyse günün tamamını odasında geçirmektedir.

Kız çocuklarımızın odası ne renk olmalıdır?

Dekorasyon için kız çocukları söz konusu olduğunda çoğunlukla pembe veya mor gibi renkler tercih ederiz. Ancak kız çocukları için daha huzurlu bir ortam yaratmak sebebi ile pastel renklere başvurulması öneriliyor. Yani monotonluktan uzak pastel renklerle çocuğunuzun kendini daima mutlu ve huzurlu hissetmesi mümkün.Aslında en doğrusu kızınızın sevdiği renk ile çocuğunuzun  tarzını yansıtmalısınız.Renk ile birlikte duvarları çocuğunuzun sevdiği kahraman figürleri merak ettiği hayvanlar karakterler ile  donata bilirsiniz.

Eğer kızınız için seçtiğiniz oda küçükse kullanım alanını arttırmak için çeşitli çözümlere ihtiyaç duyarsınız. Mesela kızınızın yatağını yüksek seçerek yatağın altına çekmeceler, dolaplar yerleştirerek çocuğun daha rahat hareket edebileceği bir alan oluşturmuş olursunuz. Hazır bir çocuk dolabına ve yatağına sahipseniz odadaki havayı değiştirmek için odaya kızınızın seveceği oyuncaklar ve yastıklar alabilirsiniz. Özellikle kız çocuklarının odaları süslenirken duvarlarında boş kalmaması gerekir. Kız çocuğunuzun kişiliğini yansıtacak odayı daha eğlenceli hale getirecek aksesuarlarla da odadaki havayı değiştirebilirsiniz. Mesela kız çocukları için yapılmış duvara boyanan ay ve yıldızlar çocuğunuz için çok hoş bir atmosfer yaratabilir. Aynı zamanda çocuk odasında dağınıklığı önlemek adına dolap çözümlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak küçük çocuklar için daha rahat kullanabilecekleri açık ve her daim erişebilir raflar kullanmak daha çok tercih edilir. Çocuk odalarında fazla eşya yerine mümkün olduğunca daha az eşya bulunması çocuklardaki dikkat dağınıklığını önlemek açısından çok önemlidir

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,489