Home / ÇOCUK VE GENÇ ODASI / Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri
kardes-odalari-icin-dekrasyon-fikirleri11

Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımızda  kardeş odaları nasıl dekore edilir, kardeş odası dekorasyon fikirleri, kardeş odası dekorasyonu, kardeş odası önerileri, yüksek yataklı kardeş odaları hakkında bilgi edineceksiniz.

Kardeş odaları için böyle bir dekorasyon yaparken çocukların yaşlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda cinsiyet faktörünü de unutmamak lazım. İki çocuk için en önemli çözüm ranzalardır. Bu yolla fazladan bir yatak için gerekli alan azaltılmış olur. Bu ranzaları ve çalışma masalarına çocukların zevklerine göre çizgi film karakterleri, yarış arabası, uçak ve motosiklet gibi temalarla çocukların odalarını eğlenceli bir alana dönüştürebilirsiniz.

Kardeş Odaları İçin Dekorasyon modellerinde  çalışma masaları birbirine geçme şeklinde iki masa olabilir. Yaş farkı az olan çocuklarda aynı odayı paylaşmak istememek gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden çocuklarınızı mutlu etmek için iki çocuğa da özel malzemeler ve ortak malzemeler olmak üzere iki ayrı bölüm sunmak gerekmektedir. Böylece çocuklarınız kendilerini özel hissedecek ve aynı zamanda kardeşi ile ortak bir alanda paylaşmış olacaktır. Büyük çocuk için bir okuma veya çalışma bölümü, yaşı küçük olan çocuk için bir oyun alanı ve onun için de bir çalışma alanı yaratmak mümkün olabilir. Beraber aynı odayı paylaşmak çocukların psikolojisi açısından çok yararlı olacaktır. Ayrıca imkanınız varsa bir psikoloğun da fikrini ve yardımını alarak çocuk odası oluşturmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Odayı düzenlerken birbiriyle uyumlu ve ahenkli renkleri bir arada kullanmak oldukça eğlenceli ve yaratıcı olacaktır. Hatta odanın renklerini ve aksesuarlarını çocuklarınızla birlikte seçebilirsiniz. Oyun alanının düzenim az oyuncakla yapılmalı ve mümkünse göz önünde tek bir oyuncak olmalıdır. Oyuncak dolaplarının içi için dolap içi düzenleyicilerden yararlanabilirsiniz. Bu düzenleyiciler çocuklarınızın oyuncaklarını düzenlemeleri açısından size de yardımcı olacaktır. Çocukların biri erkek biri kız ise dekorasyon olayı daha da zorlaşmaktadır. Ayrıca ek olarak; ergenlik döneminde bir kız ve bir erkek için çocukların ayrı kıyafet dolapları ve ayrı çalışma alanları olması gerektiğini unutmayın.Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Modelleri , küçük odalarda  daha geniş kullanım imkanı sağlayacak çözümleri ile daha konforlu bir ortam oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

84 queries 0,962