Home / ANASAYFA / KIR DÜĞÜNÜ DEKORASYONUNDA 10 ADIM
Kır düğün için aydınlatma fikirleri
Kır düğün için aydınlatma fikirleri

KIR DÜĞÜNÜ DEKORASYONUNDA 10 ADIM

Günümüzde düğünler artık düğün salonları dışında doğa ile iç içe kır düğünleri şeklinde yapılmaya başlanmış ve kır düğünü tercih edenlerin sayısı oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Her genç çiftin tarzları ve kişisel istekleri farklı olduğu için birbirinden farklı kır düğünü dekorasyonları  ortaya çıkmıştır. Sizde kır düğünü tercih edenlerdenseniz sizler için bir araya getirdiğimiz kır düğünü dekorasyonlarını mutlaka inceleyip sonrasında dekorasyon türüne karar vermelisiniz.

 

1 ) Klasik kır düğünü:

kır düğünü için masa düzeni
kır düğünü için masa düzeni

Klasik kır düğünlerinde yeşil çim alan üzerine davetliler için yerleştirilen masalar ile gelin ve damat için ayrılan özel masa yer alır. Davetlilerin dans edeceği ahşap bir meydan ve bu meydandan gelin ve damat masasına uzanan yol ile dekorasyon tamamlanır.

2 )  Gelin yolu dekorasyonu:

kır düğünü için beyaz gelin yolu
kır düğünü için beyaz gelin yolu

Bu dekorasyon türünde gelin ve damat davetlilerin masaları arasına yerleştirilmiş gelin yolundan ilerleyerek kendileri için hazırlanmış özel tasarıma sahip masaya ulaşırlar. Gelin yolu ile gelin masası arasında kalan geniş alan davetlilerin dans etmesi için ayrılmış alandır.

3 ) Şık dekorasyonlar ve aydınlatmalar:

Kır düğün için aydınlatma fikirleri
Kır düğün için aydınlatma fikirleri

Gelin ve damat için çiçeklerle ve meşaleler ile süslenmiş bir gelin yolu ile çiçekler ile süslenmiş bir gelin masasından oluşan bu dekorasyonda gelin yolu için sarkıtma aydınlatmalar yapılarak görsel bir kır düğünü dekorasyonu oluşturulur.

4 )  Ağaç süslemeleri:

kır düğünü için süsler dekorlar
kır düğünü için süsler dekorlar

Farklı bir kır düğünü dekorasyonu  tasarımı olarak kır düğününün yapıldığı alanda bulunan ağaçlar beyaz tüllerle süslenerek büyük bir ağacın dibine gelin masası yerleştirilerek yapılan dekorasyondur. Gelin ve damat bu alana kadar tüllerle süslenmiş ağaçların arasından geçerek gelir ve rüya gibi dekore edilmiş masasına oturur.

5 ) Çiçek kapısı ve aydınlatmalar:

Kır düğünü gelin yolu fikirleri
Kır düğünü gelin yolu fikirleri

Bu dekorasyonda kır düğünü kapısı çiçeklerle bezenerek  doğal bir kapı oluşturulur. Bu kapıdan geçen damat ve gelin sarkıtma aydınlatma elemanları ile sarkıtma çiçek sepetleri arasından geçer. Misafirler için ayrılmış alanın üzerine yerleştirilen çiçekli aydınlatma elemanları kır düğününün ışıl ışıl ve doğal bir kır düğünü olmasına katkı sağlar.kır düğünü 

6 ) Renkli masalar:

kır düğünü için masa dekorasyonları
kır düğünü için masa dekorasyonları

Kır düğünü için yerleştirilen misafir masaları isteğe göre  çiçekler ile isteğe göre renkli tüller ile süslenir. Ayrıca masalar belirli bir kareografide yerleştirilerek  dans meydanı masaların arasında zarif bir kuğu gibi kalır.

7 ) Aykırı tasarımlar:

kır düğünü için sade sandalye modelleri
kır düğünü için sade sandalye modelleri

Kır düğünlerini geniş alanlarda yapacaksanız misafir masalarını geniş bir çemberin dış halkası şeklinde dizip iç halkalara bar masaları yerleştirerek  en iç kısımda bir dans pisti tasarımı ile dekorasyon tamamlanır. Gelin ve damat beyaz taşlarla süslenmiş yoldan yürüyerek pistin karşısında tüllerle süslenmiş tahta oturur ve hayal edilen düğün başlar.

8 ) Işıl ışıl düğün dekorasyonları:

Kır düğün için aydınlatma fikirleri
Kır düğün için aydınlatma fikirleri

Kır düğünü yapacaksanız farklı bir kır düğünü tasarımı yapabilirsiniz. Aydınlatmaları kullanarak gelin masası etrafına farklı renklerde lambalar yerleştirerek gelin masasının büyüleyici bir güzelliğe sahip olmasını sağlayabilir, gelin yolunun etrafını ışıl ışıl yaparak farklı bir ambians yaratabilirsiniz.

9 ) Çiçeklerle dolu yürüyüş yolu:

Kır düğünü gelin yolu
Kır düğünü gelin yolu

Gelin yolunu süsleyerek doğal ve şık bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Yere doğal taşlar dökerek doğal bir yürüyüş yolu yapabilir ve yürüyüş yolunun üzerine çiçekler ve sarmaşıklarla bezeli bir üst örtü yaparak gelin yolunun doğal bir yol olmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra aydınlatmayı çok şık ve zarif bir şekilde yaparak gelin yolunun insanları mest eden bir yol olmasını sağlayabilirsiniz.

10 ) Geleneksel pergoleler:

kır düğünü için masa dekorasyonları
kır düğünü için masa dekorasyonları

Kır düğünü için yeşil alan üzerine ahşap pergoleler yerleştirerek bu pergolelerden sarkan aydınlatmalar ile  misafirleri rüyalar aleminde bir düğün yaşatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EVİM KÖŞELİ DİYORSANIZ, OKUMADAN GEÇMEYİN, başlıklı makalemizde köşe ve köşe alanı hakkında bilgiler verilmektedir.

89 queries 1,222