Home / ANASAYFA / Hiç Modası Geçmeyecek Antre Dekorasyon Fikirleri
antre dekorasyon örnekleri
antre dekorasyon örnekleri

Hiç Modası Geçmeyecek Antre Dekorasyon Fikirleri

   Antre, mekanın giriş kapısından mevcut odalara bağlanan ve arada kalan alana verilen isimdir. Bir mekanda etkili ilk atmosfer, giriş bölümünde antre dekorasyonu ile sağlanır. Oluşturmak istediğiniz tarza göre mekanın bütününü ele alarak giriş dekore edilmelidir. Size sunacağımız özel fikirlerle mevcut antreyi yenileyerek ya da ufak değişikliklerle kullanım alanını artırabilir, karşılama bölümünde daha modern bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Hazır ürünler almak yerine siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda yeni ürünler ve fikirler oluşturabilirsiniz. Önce araştırma yapmanızı sonra uygulamaya geçmenizi önermekteyiz. Peki, antre dekorasyonu nasıl olmalıdır? Dilerseniz, bu sorunun cevabını birlikte bulalım.

Antre Dekorasyon Fikirleri
Antre Dekorasyon Fikirleri

      Dar antre dekorasyonu: Bazı mekanlarda özellikle dar antreler planlanır. Genellikle amaç odaların daha geniş olmasını sağlamaktır. Bu dar alanı ferahlatmak için hem duvarların tasarımında hem de mobilyalarda açık renkler tercih edilmelidir. Duvarlarda aynalara yer açın. Işığın ve görüntülerin yansıması darlığın kasvetini atacaktır. Ayrıca aydınlatma için avize veya LED ışıklardan da yararlanılmaktadır. Duvarları askılar, dolaplar, raflar, tablolar, çeşitli ve farklı pratik kullanıma sahip dekoratif ürünlerle işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

Dar Antre Dekorasyonu Fikirleri
Dar Antre Dekorasyonu Fikirleri

     Geniş antre dekorasyonu: Günümüz mimarisinde geniş giriş alanları revaçta. Buralarda kullanışlı bir alan oluşturmak sizin elinizde! Bu geniş giriş alanları depolama için bulunmaz fırsatlar sunmaktadır. Ayakkabılık, portmanto, işlevsel dolaplar ve onların çekmeceleri birçok eşyanızı saklayarak evinize düzen getirecektir. Tercihe göre canlı çiçekler, sepetler, ayna takımı, lambader, saat çeşitleri, biblolar, duvar kağıdı kullanarak giriş dekorasyonuna canlılık ve renk katabilirsiniz. Dekorasyon tarzınıza göre farklı şekil ve renklerde aydınlatma seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Geniş Antre Dekorasyonu Fikirleri
Geniş Antre Dekorasyonu Fikirleri

      Antre ve giriş dekorasyon örnekleri: Alım gücünün artmasıyla birlikte gelişen ve değişen mobilya seçeneklerinden yararlanmak kolaylaştı. Antre dekorasyonu konbinlemek için ihtiyaçlarınıza ve zevkinize göre düzenleme yapabilirsiniz; yazımızın başında sunduğumuz fikirlere ek olarak kitaplık, sedir, raflar, duvar stickerları, fotoğraf çerçeveleri, tablo saatler, işlevsel panolar, tavan sarkıtları, halı, paspas ve çeşitli aksesuarlarla yaratıcılığınızı da kullanarak  karşılama alanınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Çerçeveli antre dekorasyonu
Çerçeveli antre dekorasyonu

      Antre ve giriş mobilyaları: Antreyi daha kullanışlı ve konforlu bir hale getirecek olan mobilya tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Mevcut alana göre kendiniz de ihtiyacınızı tasarlayabilirsiniz. Merdiven boşluklarını yada merdivenleri bile çekmeceye dönüştürebilirsiniz. Altı ayakkabılık olan sedir, aile sayısına göre bölümlere ayrılmış portmanto, aynalı konsollar, panolu dolaplar, sepetli raflar, çekmeceli sehpalar, tablolu askılar, drasuar modelleri, ayna takımları sandalye ya da koltukla tamamlanan fiskoslar gibi mobilyalar hayatınızı kolaylaştırabilir.

Antre Giriş mobilyaları
Antre Giriş mobilyaları

       Hol ve koridor dekorasyonu ve örnekleri: Sizin ve evinizin ihtiyaçlarına göre düzenleme yapmalısınız. Tercihlerinizi evinize hakim olan konsept doğrultusunda şekillendirmeniz bütünlük sağlayacaktır. Odalar arası geçişi sağlayan bölümler hol ve koridordur. Hollerin dekorasyonunda genellikle duvarlardan yararlanılır. Alana göre drasuar takımı, lambader çeşitleri, avizeler, köşe aksesuarları, farklı yer döşemeleri, çerçeveler, tablolar, duvar kağıtları ve stickerları tercih edilebilir. 

Hol için dresuar mobilyaları
Hol için dresuar mobilyaları

Daha fazla Antre Dekorasyon Örnekleri için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

89 queries 2,146