Home / ANASAYFA / Güzel Bir Çiçek Bahçesi Oluşturmak İçin 5 Yöntem
Chic Eğer Güzel Bir Çiçek Bahçesi Oluşturmak
Chic Eğer Güzel Bir Çiçek Bahçesi Oluşturmak

Güzel Bir Çiçek Bahçesi Oluşturmak İçin 5 Yöntem

Herkes muhteşem renklerin muhteşem görüntüsü ve bazı durumlarda da kokuları nedeniyle çiçekleri sever. Ev peyzaj bahçenizde çiçekli bitkileri süsledikten sonra, aileniz için de cazibe merkezi haline gelir. Bahçeniz, çocuklardan yetişkinlere kadar herkes için favori bir yer haline geliyor.

Burada bir ev peyzaj bahçesinde çiçekli bitki kullanmanın beş yolu vardır

1) Çiçeklik

Bu, her iki tarafta bir yol boyunca ilerleyebilen çiçekli çalıların bir düzenlemesidir. Orta boy bitkiler, bu tür bir düzenleme için en uygun olanlardır. Çiçeklik, aynı zamanda yolun güzelliğini arttırmaya yardımcı olur, aynı zamanda tüm bahçe kurulumuna görsel bir yön verir

Önerilen bitkiler – Cosmos, Portulaca, Aspir

2) Zemin Kaplama

Adından da anlaşılacağı gibi, yatay olarak yetişen çiçekli bitkiler bunun için en uygunudur. Bu, çimin çok pahalı olduğu ve zemin döşemesinin görsel olarak çok sert olduğu bir zemin yüzeyini kaplamak için harika bir alternatif. Zemin kapakları hızlı bir şekilde zemini kaplar ve mükemmel bir görsel uyum sağlar.

Önerilen bitkiler – Bishop’un otu, Wormwood, Sırp bellflower

3) Dikey Bitkiler

Bu tip çiçekli bitkiler bir duvar veya dikey bambu destekleri boyunca dikey olarak büyürler. Bu tip çiçekli bitkileri kullanmanın tipik bir örneği, belirli bölgeyi görsel olarak gizlemek, ancak bu alanda rüzgâra izin vermek istediğiniz yerdir.

4) Konteyner bahçeleri

Bu tip çiçekli bitkiler iç mekan kullanımı için çok popülerdir. Sınırlı büyümeleri ve genişlemelerinden ötürü, ev içlerine büyük miktarda karizma sağlamak ve korumak kolaydır. İç tasarım temasına bağlı olarak, günümüzde çok çeşitli kapalı konteyner çiçekli bitkiler mevcuttur. Bu konteynır bitkilerinin çoğu gölgeyi seviyor.

Önerilen bitkiler – Siklamen, Alacalı Vinca, Sarı Marguerite papatya

5) Asılı saksılar

Bunlar yukarıda belirtilen konteyner bitkilerine benzer, ancak yumuşak güneşe maruz bırakılabilir. Bu yüzden balkonlar ve açık verandalar boyunca saksı asmak için yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

Bunlar, ev bitkilerinde çiçekli bitkiler kullanmak için sadece birkaç fikir vardı. Bu yöntemleri birleştirerek ve kendi benzersiz tasarım stilleri ile gelip daha fazla fikir bulabileceğine eminim.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,819