Home / ANASAYFA / Ev Peyzaj Tasarımı – Güzel Ev Bahçe 3 Kolay Adım
Cozy çim Ev Peyzaj Tasarımı
Cozy çim Ev Peyzaj Tasarımı

Ev Peyzaj Tasarımı – Güzel Ev Bahçe 3 Kolay Adım

Ev peyzaj tasarımı bahçenize büyük miktarda değer katabilir. Ancak, çabalarınızı başarılı bir hale getirmek için, çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için öncelikle tüm çabanızı planlanmış bir plana göre yapmanız gerekir.

Çoğu insan büyük bir ev peyzajı fikri için heyecanla yola çıkar, ancak onları arka bahçede veya ön bahçede peyzaj konusunda fazla çaba harcamadan çabaları boşa çıkabilir.

İşte bu yüzden burada her tür ev bahçesi için çok kolay ve az çaba harcayan basit 3 adımlık bir plan var.

Adım 1) Bitmiş bahçede sahip olduğunuz şeyi bir parça kağıda yazınız. Bu adım kesinlikle önemlidir ve bu adım birçok sorunu çözer ya da tamamen ortadan kaldırır.

Ev bahçesinde ne istediğinizi öğrendikten sonra, tahsis edilen bütçede bu isteklerinizi bir  araya getirmenin yolu bir görev olur. Bahçecilik, bütçenin sınırlamaları ve arka veya ön  bahçenin fiziki sınırları içinde basit bir planlama ve yürütme sürecidir.

Adım 2) Kalem ve kağıt veya bir peyzaj tasarımı yazılımı kullanarak (eğer yapabilirsiniz) basit skeçler oluşturun. Tasarımın çeşitli alternatiflerini deneyin. Hayal gücünüzün cesur olmasına izin verirseniz, bahçe planlaması en iyi şekilde çalışır.

İlk adımda oluşturduğunuz öğelerin listesini arka bahçenize veya ön bahçenize yerleştirmek için kullanın. Bahçede hareket etmek için bir ızgara zemin planı veya dairesel yollar içeren rastgele veya gayri resmi bir yerleşim planına girebilirsiniz. Burada kesinlikle sonsuz seçenekler var. Arka bahçeye çıkın ve bitişleri ve tamamen planlanmış bahçeyi yerinde görselleştirmeye başlayın.

Adım 3) Bitmiş bahçe taslakları ile sahada çeşitli alanların sınırlarını belirlemeye başlayabilirsiniz ve bir peyzaj uzamnının sizin için yürütme işini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bahçenizde ekstra güzellik katacak ve ekstra harcama yapamayacağınız harika bir ev peyzaj tasarımı için ipucu. Ev bahçenizdeki çeşitli alanları bulduğunuzda, iç mekanlardan görülebileceklerine bakın.

Örneğin, bir çocuk kum çukuru gibi bir oyun alanı planladıysanız, onu oturma odasında otururken görebileceğiniz bir yerde bulabilir, böylece çocuklara ve faaliyetlerine göz kulak olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 2,147