Home / ANASAYFA / Genç Odası Dekorasyonunun Önemi ve Dekorasyon Önerileri
Modern genç odası dekorasyonu
Modern genç odası dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyonunun Önemi ve Dekorasyon Önerileri

Bir evin bütün odaları gibi genç odasınında kendisine özgü, kendisine has bir tarzı, bir havası vardır. Genç odaları, gençlerin yaşları gereği canlı, enerjik ve hareketli bir dekorasyon ile diğer odalardan ayrılır. Bu nedenle genç odası dekorasyonları yapılırken dikkat etmeniz gereken önemli püf noktaları vardır. Bu noktaların başında; hareketli ve dinamik bir genç odası dekorasyonu planlamasının yapılması gelir. Planlama yaptıktan sonra aşama aşama dekorasyon adımları gerçekleştirilerek sürükleyici ve gençlerin yaşam tarzlarına uygun bir oda oluşturulur. Evinizde böyle enerjik bir odanın bulunması diğer odaların ve diğer bireylerin gün içinde enerjik olmasını sağlayacak, evinizin dekorayonunun daha canlı olmasına katkıda bulunacaktır. 

Modern genç odası dekorasyonu
Modern genç odası dekorasyonu

Genç odası dekorasyonlarına dinamik ve enerjik bir hava veren aksesuarların iyi seçilmesi, dekoratif bir şekilde odaya yerleştirilmesi gereklidir. Bu sayede genç odasının canlı bir havası dinamik bir ruhu oluşacaktır.

Genç odası dekorasyon önerileri

 1 ) Hamak ile farklılık kazandırın:

Genç odası için hamak
Genç odası için hamak

 

Genç odalarında yapacağınız dekorasyonların içerisine farklı aksesuarlar ekleyerek genç odalarına canlılık ve hareketlilik kazandırın.  Genç odası içerisine ekleyeceğiniz bir hamak ile hem farklı bir dekorasyon yapmış olursunuz hem de genç odasını daha dinamik hale getirmiş olursunuz. Tavana asacağınız hamakta sallanarak veya hamak etrafına özel süsler ekleyerek genç odasına görsellik kazandırabilirsiniz.

2 ) Eğlenceli aksesuarlar ile dekorasyonu destekleyin: 

Rengarenk genç odası dekorasyonu
Rengarenk genç odası dekorasyonu

Genç odası aksesuarları kullanarak genç odasını dekore edin.Genç odası dekorasyonlarında siz ne kadar istemeseniz de gençler tarafından bir çok aksesuar eklenecektir. Gençlerden önce davranarak dekorasyon içerisine pozitif bir hava oluşturacak küçük uçak maketleri, uçan araba maketleri, motorsiklet ve bisiklet figürleri gibi aksesuarları tavana asarak  ekleyebilir ve genç odası dekorasyonunu enerjik hale getirebilirsiniz. Duvar kaplama kağıdı olarak dünya haritası veya ülke haritası kullanabilir, şehir meydanlarının büyütülmüş hallerini duvara kaplayarak hareketli bir genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

3 ) Genç odası dekorasyonunda duvar kağıtları: 

Genç odası duvar kağıdı dekorasyonu
Genç odası duvar kağıdı dekorasyonu

Genç odası dekorasyonu yaparken duvarları diğer odalardan farklı olarak gençlere özgü duvar kağıtları ile kaplamalısınız. Seçeceğiniz duvar kağıdında desen yerine çocuğunuzun sevdiği bir sanatçının, bir müzik grubunun, bir aktörün veya bir dizi oyuncusunun resminin yer aldığı duvar kağıtları, sevdiği müzik aletlerinin, araba resimlerinin, futbol takımının yer aldığı duvar kağıtları tercih ederek oda duvarlarını gençlere özgü bir şekilde süsleyebilir ve gençlerin beğenisini kazanabilirsiniz.

4 ) Tablolar ile görsellik oluşturun:

Genç odası için tablo
Genç odası için tablo

Genç odası dekorasyonlarında duvarları daha can alıcı hale getirmek için tablolar, resimler, duvar yazıları kullanmalısınız. Odada yaşayacak olan bireyin sevdiği veya hoşlandığı resimleri farklı büyüklüklerdeki tablolar ile duvarda farklı şekiller oluşturarak özel bir dekorasyon yapabilir ve genç odasına canlılık kazandırabilirsiniz. Tercih edeceğiniz tablolar üç boyutlu olduğunda oda içerisinde bir uçak, araba, basketbolcu gibi şaşırtıcı figürler yer alacak ve odaya farklı bir hava kazandıracaktır.

5 ) Tüm dekorasyon özelliklerini bir arada kullanın: 

 

Pembe genç odası dekorasyonu
Pembe genç odası dekorasyonu

Eğer çocuğunuz özel bir dekorasyon istemiyorsa yapacağınız şey tüm dekorasyon püf noktalarını bir arada uygulamak olacaktır. Bunun için, odanın her bir duvarını farklı bir duvar kağıdı ile kaplayarak farklı ve aykırı bir oda oluşturup, duvarlara asacağınız tablolar ile ilginç bir görsellik elde edeceksiniz. Seçeceğiniz çalışma masasını vintage modasına özgü bir şekilde seçip, kitaplığınızı modern bir şekilde dekore ederek hem kendinize hem de çocuğunuza özel bir genç odası dekorasyonu yapmış olursunuz. Farklılık yaratmak için odanın tavanını örümcek adam, batman, supermen gibi çizgi film karakterlerinin posterinin yer aldığı duvar kağıtları ile kaplayabilir, odaya farklı bir görsellik kazandırabilirsiniz.

Genç odası dekorasyonlarında yukarıda yazılı önerileri uygulayarak gençler için özel oda dekorasyonları yapabilir, evinize dinamik ve enerjik bir oda kazandırabilirsiniz.

Çilek Genç Odası Takımları için TIKLAYINIZ

Birbirinden farklı genç odası modelleri için galerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebeğim İçin Sağlıklı ve Zarif Bir Bebek Odası Yapıyorum başlıklı makalemizde bebek odası, bebek odası dekorasyonu ve pembe bebek odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

88 queries 2,083