Home / DEKORASYON FİKİRLERİ / Dekoratif Büyük Vazo İle Evinize Gelen Şık Dokunuşlar
dekoratif-buyuk-cam-vazo_3

Dekoratif Büyük Vazo İle Evinize Gelen Şık Dokunuşlar

Dekoratif büyük vazo kullanımı, yapılan dekorasyonu üst düzeylere taşımaktadır. Dekorasyonda büyük vazo kullanacaksanız mekanın büyüklüğüne, dekorasyon tarzına ve genel ahenge uyum sağlamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vazonun içinde duran ojenin rengine ve tasarımına, parlaklığına, vazo ile üzerinde durduğu zemin uyumuna dikkat etmek önemli bir detaydır.

Dekoratif Büyük Vazo Hangi Alanlarda Kullanılmalıdır?

Büyük vazoların en çok kullanıldığı alan hiç şüphesiz gösterişli dekorasyonların olduğu salonlardır.  Salon dekorasyonunda genelde açık renk ve görkemli vazolar kullanılır.

Büyük vazoların kullanıldığı diğer yaşam alanları ise geniş antreler ve ofislerdir. Ofislerde büyük vazo kullanırken hareketliliği ve canlılığı motive etmek için canlı çiçek kullanılmalıdır.

Dekorasyonda Kullanılan Dekoratif Büyük Vazolar Hangi Materyallerden Yapılır?

Dekoratif amaçla kullanılan büyük vazo modelleri genelde cam, seramik, yapay topraktan yapılır. Bu vazoların arasında, toprak ve cam vazolarda canlı çiçekler, seramik vazolarda ise yapay çiçekler sergilenir. Salonlarda kullanılan büyük vazolar arasında ampul vazolar revaçtadır. Uzun boylu büyük vazoları köşelerde kullanmak en doğru yöntemdir.

Orta sehpa üzerinde büyük bir vazo

Sehpa üzerinde kullanılacak çiçeklerin canlı olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca orta sehpa vazolarına konulan orkide, gül ve sümbül dekorasyonunuzu üst düzeylere taşımanızı sağlayacaktır.

Merdiven başına konulmuş büyük vazo ile farklı bir hava oluşturulmuş

Merdiven köşelerine konulacak en uygun büyük vazo görseldeki gibi içi boş modern dizaynlara sahip seramik veya dekoratif büyük cam vazo modelleridir. Bu vazolarda sergileyeceğiniz hiçbir materyal şu şıklığı veremez.

Büyük cam vazo

Büyük cam vazolarda vanlı ağaç dalları oldukça şık duracaktır.

Büyük cam vazo içerisinde kuru dallar ve yapay çiçek sergileyecekseniz, beyaz veya canlı renklerden oluşan çakıl taşları ile dekorasyondaki uyuma katkı sağlayabilrsiniz.

Ampul vazo içerisine konulan canlı çiçeklerle dekorasyon üst seviyelere taşınmış.

Geniş bir salona sahipseniz ve salonda böyle kör noktalar varsa, görseldeki gibi seramik şık bir büyük vazolar kullanarak dekorasyonu mükemmel hale getirebilirsiniz.

Dekoratif zemin cam vazo

Genç odalarındaki danamizmi ve hareketliliği sembolize eden canlı çiçekleri, büyük ampul cam vazolarda sergileyebilirsiniz. Cam ampul vazolar dekoratif büyük vazo modelleri arasında genç odasına en çok uyum sağlayan modellerdir. Cam vazonun içerisine su ile birlikte canlı renklerden oluşan akvaryum kumları da konulabilir.

Bu alandaki 2017’nin En Trend Yapay Çiçek Tasarımları başlıklı yazımızda 2017’nin en trend yapay çiçek modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 0,424