Home / ÇOCUK VE GENÇ ODASI / Yeni Nesil Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Yeni Nesil Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odası dekorasyon fikirleri için sitemizi ziyaret eden decobaz takipçisi anne ve babalar, bugün biricik yavrularınızın odaları için mükemmel çocuk odası fikirleri paylaşacağım. Bu tasarımları çocuğunuzla birlikte inceleyerek, neşeli dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odası dekorasyonu eğlenceli olduğu kadar zor bir dekorasyondur. Nedeni ise günümüz çocuklarının zor memnun olmasıdır. Ancak sizlerle paylaşacağımız fikirler ışığında dizayn edeceğiniz bir çocuk odasını çocuğunuzun beğenmemesi mümkün değil. Yazımızın devamında konu ile ilgili görseller ve bu görsellerin incelemesini bulacaksınız. Yazımızın sonunda ise minik bir galeriyi daha fazla fikir vermesi açısından istifadenize sunacağız.

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çocuk odası dekorasyonu yapılırken eğlenceli, kullanışlı, işlevsel ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Çocuklar çabuk büyüdüğü için ileriye dönük şık mobilyalar tercih edilmeli, evin en çok güneş alan aydınlık ve geniş odası çocuk odası olarak belirlenmelidir. Bu hem dekorasyonunuzu kolaylaştıracak, hem de çocuklarınızın hareket kabiliyetini kısıtlamayacaktır. Çünkü günümüzde artık çocuklar sokaklarda oynamıyor, okul dışında kalan zamanları odasında geçiriyor, bu nedenle küçük ve tıkış tıkış bir çocuk odası, çocuğunuzun sıkılmasına ve enerjisini boşaltamadığı için agresif olmasına neden olacaktır.

Oyun odası olarak da kullanılabilecek geniş ve ferah bir çocuk odası dekorasyonu. Böyle bir oda ile çocuklarınıza oyun evlerinde oynuyormuş hissi verebilir, çocuklarınızın arkadaşlarını rahatlıkla ağırlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Eğlenceli çocuk odası dekorasyon fikirleri için örnek olabilecek güzel bir görsel. Tavan kısmında erkek çocukları için tasarlanmış uçak maketleri odaya hareket katmış. Bu dizaynı kız çocuklarında da uygulayabilirsiniz. Kız çocuklarına kelebek, per,, kalp, ve çiçek şeklinde dizaynlar yapabilirsiniz.

Böyle bir odayı ve böyle bir yatağı beğenmeyecek çocuk yoktur herhalde, siz de çocuklarınızın sevdiği, ilgi duyduğu alanları odasında canlandırarak onları mutlu edebilirsiniz.

Kız çocukları için tasarlanmış eğlenceli bir çocuk odası daha. Yatak cam kenarına konularak çocuğun güneşin faydalı etkilerinden yararlanması sağlanmış. Duvarlara gömme dolaplar yapılarak odadaki fazla eşyalar ortadan kaldırılmış. Dolab önündeki minik ev maketi ile kızların en çok zevdiği evcilik oyunu için fırsat verilerek hayal güçleri desteklenmiş. Zemindeki açık ve tek renk halı fleks üzerine yuvarlak bir paspas atılarak odaya farklı bir hava katılmış.

Çocuk odası dekorasyon fikirleri 2017 görselleri…

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 0,522