Home / TEMİZLİK İPUÇLARI / Yeşil Ürünlerle Etkili Banyo Temizliği Nasıl Olur?
Banyo temizliği
Banyo temizliği

Yeşil Ürünlerle Etkili Banyo Temizliği Nasıl Olur?

Ev temizliğinde kesinlikle hijyenik olması gereken alanlar vardır. Bu alanların başında banyo gelir. Bugün sizlere doğal ürünlerle tertemiz ve steril banyo temizliği konusunda bilgi vereceğiz. Temizlikte en doğrusu sık sık temizlemektir. Yani katmerleşen kirlerin temizliği zor olur ve çok zamanınız alır, ancak rutin olarak yaptığınızda he yer her an temizlik kokar.

Banyo Temizliği Püf Noktaları

Banyoda lavabo, küvet, duş, klozet gibi temizlenecek birçok alan vardır. Bu alanların hepsinde günlük olarak yaptığınız temizlikte tek temizlik maddesi kullanabilirsiniz. Ancak haftalık temizlikte farklı temizlik ürünlerine ihtiyaç vardır.

Küvet temizliğinde zorlanıyorsanız bu bilgiler tam size göre: Banyo Küvetindeki Küf Lekesinden Kurtulmanın En Kolay Yolu

Tuvalet, banyo ve duş karosu için ovma malzemesi mi gerekli? Bunun için en etkili çözümü sunan malzemeniz karbonat olmalıdır. Yüzeye yapışması için sirke veya limon suyu ile macun yapın. Ovmak istediğiniz alana bu macundan uygulayarak ovun. İnatçı lekelerde karışımı lekenin üzerinde 5 dakika beklettikten sonra ovmanız yeterlidir.

Musluk Temizliği

Musluklar mat ve kirli mi görünüyor? O halde silme bezinize bir miktar alkol dökerek ovun. Musluklarınız pırıl pırıl olacaktır. Duş kapıları için de aynı ürünü kullanabilirsiniz.

Banyo Küfü Ve Lekesi İçin

Tuvalet ve septik sistem için doğa dostu ve güvenli temizlik maddesi olan hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. Bu ürünü boraks ile karıştırarak macun yapın. Yüzeye sürün yarım saat beklettikten sonra sadece silerek temizliğin tadını çıkartın.

Banyo Zemin Temizliği

Zeminde en etkili yeşil temizleyiciyi sizler için test ettik. Sıcak suya hidrojen peroksit veya sirke ilave ederek zemini fırçalayın.

Banyo Aynaları Hep Pis Olmamalı

Banyo aynalarını sirke ve su çözeltisi ile silebilirsiniz. Hem aynanız çizilmeyecek, hem daha geç kirlenecektir.

Lavabo Bakımsız Olmasın

Lavabo giderlerine saç birikmemesine özen gösterin. Birikmiş saçları ve atıkları temizledikten sonra kaynamış sirke dökün. Gideriniz tertemiz olacaktır. Sıcak olduğu için dökerken dikkatli olun.

Duş perdelerinizi yıkanabilir olanlarından alın, böylece sık sık makinede yıkayabilirsiniz. Banyo temizliği konusunda sizlerin de uyguladığı etkili doğal yöntemleri yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR? başlıklı makalemizde Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

79 queries 1,269