Home / ANASAYFA / Penceresiz Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
-font-b-3D-b-font-Fake-Window-font-b-Forest-b-font-Scene-Wall-font
Karanlık oda dekorasyonu

Penceresiz Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizin bazı odalarında pencere yoksa yani karanlık bir odaya sahipseniz ve bu odayı şık bir şekilde nasıl dekore edeceğini bilmiyorsanız yazımızı dikkatli okuyun. Penceresiz oda dekorasyonu nasıl yapılır? sorusunun cevaplarını sizler için araştırdık. Penceresiz oda dekorasyonu en sıkıntılı dekorasyonlardandır, çünkü bu odayı hem aydınlık, hem ferah hem de estetik biz şekilde dizayn etmek oldukça zordur.

Penceresiz Oda Dekorasyonu İçin Öneriler…

Bir mekanın ferah görünmesi için en büyük etken gün ışığı almasıdır. Ancak günümüzde birçok evde en az 1 tane penceresiz oda bulunmaktadır. Penceresiz oda dekorasyonunda ilk kriter aydınlatmadır. Ayrıca bu odalarda havalandırma kaliteli olmayacağı için su geçirmeyen, nem önleyen kaliteli bir boya ile boyanmalı ve çoğul aydınlatma ile aydınlatılmalıdır.

Karanlık oda dekorasyonu sırasında dilerseniz odada pencere varmış havası verecek minik bir illüzyon yapabilirsiniz. Duvarın tam orta kısmına pencere boyutlarında büyük bir ayna yerleştirin. Orijinal pencere görünümü yakalamak için kenarlarını pencere çerçevesi gibi çerçeve ile kaplayın. Ardından aynanın her iki tarafına perde asın, aynanın tam karşısına gelecek duvara çerçevesiz manzara resmi asın, bu şekilde duvardaki manzara görüntüsü aynaya yansıyacak ve pencereden görünen manzara havası verecektir. Kullandığınız ayna da ortama derinlik ve ferah bir görünüm kazandıracaktır. Dilerseniz ayna önüne alçıdan veya kartonpiyerden denizlik yaparak üzerinde çiçek ve biblo sergileyebilirsiniz.

Veya piyasada satılan yapay pencerelerden tedarik ederek penceresiz odalarınıza dilediğiniz kadar pencere yapabilirsiniz. 

2017 Yılının En Güzel Ve En Şık Salon Dekorasyon Modelleri yazımızda yeni sezonun en güncel bilgilerini sizler için paylaştık.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,772