Home / ANASAYFA / Oturma Odasında Tek Koltuk Modası Büyümeye Devam ediyor
Oturma odasında tek koltuk modası
Oturma odasında tek koltuk modası

Oturma Odasında Tek Koltuk Modası Büyümeye Devam ediyor

Oturma odasında tek koltuk modası her geçen gün artmaya ve daha da çok dikkat çekmeye devam ediyor.

Her geçen gün yeni dekorasyon trendleri biçimlenmektedir. 2017 yaz sezonunda oturma odası dekorasyonunda da farklı aksesuar ve mobilyalar yükselişe geçti. Bunlardan en çok göze çarpan ve öne çıkan ise tek koltuk modasıdır.

Özellikle minimal dekorasyonlarda tek koltuk kullanımı gittikçe artış göstermektedir.

Oturma Odasında Tek Koltuk Kullanımının Artmasının Nedenleri Nelerdir?

Günümüzde ev metrekareleri her geçen gün azalmaktadır. Bu da minimal dekorasyonu öne çıkarmaktadır.

Oturma odası dekorasyonunda ise sadelik ön plana çıkmaktadır, oda içerisinde kullanılan aksesuar ve malzeme kullanımı ise minimuma inmektedir.

Minimal dekorasyon, köşe koltukları ile geniş ve uzun koltuk dönemini bitirerek daha az eşyalı dönemi başlatmaktadır.

Tek Koltuk Nasıl Olmalıdır?

Koltuk modeli sade ve açık renk olmalıdır. Çünkü minimal dekorasyon koyu rengi kabul etmemektedir.

Modern ve şık bir dekorasyon için açık renkleri tercih etmelisiniz. Tekli kadife ve deri, koltuklar oturma odalarında oldukça şık durmaktadır.

Oturma odası tek koltuk modellerini tamamlayan en trend aksesuarlar ise metal veya ahşaptan yapılan sehpalardır.

Ahşap Paletlerle Mobilya Yapımı Hakkında Detaylar başlıklı yazımızda ahşap paletlerden koltuk veya başka dekorasyon ögelerinin yapımı hakkında bilgiler verilmiştir. Sizde oturma odanıza ahşap paletten koltuk yapabilirsiniz.

Odanın içindeki metal aksesuarlar dekorasyona modern bir hava katmakta, ahşap aksesuarlar ise doğal ve sıcak bir görünüm sunmaktadır.

Tek koltuk kullanımında çok fazla yastık ve kırlent kullanılmamalıdır. Bunun yerine 1-2 tane yer minderi koltuk kenarına konumlandırılabilir.

Ortamın Şık Temsilcisi Vivense Deri Koltuk Modelleri başlıklı içeriğimiz de trend vivense deri koltuk modelleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Aşağıda oturma odası trendlerinden olan tek koltuk dekorasyonu resim galerisini sizler için derledik. Resim galerisini detaylı bir şekilde inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,729