Home / ANASAYFA / Oturma Odaları İçin Gösterişli Ve Rahat Dekorasyon Örnekleri
rahat koltuk modelleri

Oturma Odaları İçin Gösterişli Ve Rahat Dekorasyon Örnekleri

Oturma odaları için gösterişli ve rahat dekorasyon örnekleri vereceğimiz bu yazımızda, evlerinizin en çok kullanılan bu yaşam alanını nasıl daha verimli kullanacağınıza dair öneriler de bulabilirsiniz. Oturma odası bütün ailenin birlikte vakit geçirdiği bir alan olduğu için dekorasyonun rahat olması kadar şık olması da önemlidir.

rahat koltuk modelleri
rahat koltuk modelleri

Oturma Odaları İçin Eşya Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Oturma odası dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken nokta bu bölümün aynı zamanda misafir odası olarak kullanıp kullanılmadığıdır. Bu alanda misafirler ağırlanacak ise dekorasyonda kullanılan eşyalar daha şık ve gösterişli olmalıdır. Sadece oturma odası olarak kullanılacaksa az sayıda rahat mobilyalar tercih edilmelidir. Oturma odası mobilyası seçilirken odanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalı, çok büyük mobilyalarla hareket alanları kısıtlanmamalıdır. Küçük oturma odalarında çekyat veya köşeli koltuk takımları kullanarak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Odayı daha hareketli göstermek için küçük Tv ünitesi ve fiskos masası kullanılabilir. Eğer büyük bir oturma odasına sahipseniz birkaç küçük sehpanın yerine gösterişli bir orta sehpası kullanabilirsiniz.

rahat koltuk modelleri
rahat koltuk modelleri

Oturma Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Oturma odasında yeşil, mavi ve mor tonlarına yoğunluk vermeniz, ortama ferah ve rahat bir hava verecektir. Eğer enerjik bir oturma odası istiyorsanız sarı, pembe veya turuncu kullanabilirsiniz. Odadaki halı ve perdeler mobilyaların renkleri ile uyumlu olmalıdır. Zıtlığın çekiciliğini oturma odasına yansıtmak isteyenlerdenseniz, açık renk mobilyalarla koyu renk perdeler ve halıları veya koyu renk mobilyalarla açık renk perdeler ve halıları birlikte kullanabilirsiniz. Oturma odasında abartılı dekorasyon yerine sade bir dekorasyon istiyorsanız, tv ünitesinin arka kısmında kalan duvarda duvar kağıdı, farklı renkte boya veya 3 boyutlu duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

rahat koltuk modelleri
rahat koltuk modelleri

Oturma odası dekorasyon önerileri arasında tablo kullanımı oldukça önemlidir. Çıplak ve sade bir duvar yerine dekoratif saatli, aynalı veya güzel bir tablo olan duvar, odanın görünümü çok daha şık ve modern hale getirecektir. Tv ünitesi ve orta sehpasını süslemek için oda boyutların uygun vazo veya biblo kullanılabilir.

rahat koltuk modelleri
rahat koltuk modelleri

Aşağıda oturma odaları için dekorasyon önerileri konusunda sizlere ilham kaynağı olacak bazı görseller paylaştık. Önerilerimizle hayal gücünüzü birleştirerek hayalinizdeki dekorasyonu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 1,958