Home / MUTFAK DEKORASYONLARI / Mutfağınızı Planlarken Fayda Sağlayacak Bilgiler
mutfaginizi-planlarken-fayda-saglayacak-bilgiler11

Mutfağınızı Planlarken Fayda Sağlayacak Bilgiler

Ev hanımlarının vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri mutfaklar evin en önemli kısmıdır. Sırf bu yüzden mutfaklarımızın dekorasyonunda ayrı bir hassasiyet göstermeliyiz.
Eğer mutfak için ayrılan alan küçük ise mutfak eşyaları ve mobilyaları ile mutfak alanınızı genişletmek mümkün. Açık renk mobilyalar son zamanların en çok tercih edileni. Ve ayrıca küçük mutfaklar için ise kaçınılmaz bir tercih.

Mutfak dolap tercihinizi iki renkten yana kullanabilirsiniz. Göze hitap ederken güzel bir uyumu da sağlamanıza yardımcı olur. Mutfağınızda geniş bir pencereniz varsa tezgahınızı cam önüne yerleştirebilirsiniz. Ya da boydan bir cama sahipseniz mutfak masanızı cam önüne yerlestirmeniz hem alandan hem de dekorasyondan kazanabilirsiniz.

Mutfaklarda en az tercih edilen eşyanın halı olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu konu sizin tercihinize kalmış bir durum. Yeterli alana sahip ve halı kullanmayı seviyorsanız mutfağınız için uyumlu olacak ufak boyutlarda halı tercih edebilirsiniz.

Mutfağınızın aydınlatması için tek bir ürüne bağlı kalmayın. Ne kadar aydınlatma kullanırsanız mutfağınız için o kadar iyi. Hem mutfağa ferahlık sağlar hem de geniş bir izlenim bırakır.

Perde tercihiniz için uçuşan tüller yerine güvenlik açısından storlar tercih edebilirsiniz. Özellikle de ocağınız perde kullandığınız alana yakın ise. Mutfağınızı dilediğiniz gibi planlamak sizin elinizde. Ancak mutfağı en verimli şekilde kullanmak için kendinize ve mutfağınıza uygun ürünler tercih etmelisiniz. Bunun için mutfak ölçülerinizi iyi bilmeli ve bu ölçülere uygun eşyalar seçilmeli.

Bir önceki yazımız olan AKRİLİK MUTFAK AVANTAJLARI başlıklı makalemizde akrilik mutfak ve Mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,505