Home / ANASAYFA / AKRİLİK MUTFAK AVANTAJLARI
akrilik-mutfak

AKRİLİK MUTFAK AVANTAJLARI

Geçmiş sezonlarda fazlasıyla tercih edilen lake mutfaklar, kolay yıpranması ve az kullanışlı olması nedeniyle yerini akrilik mutfak modellerine bıraktı. 

Akrilik mutfaklar neme ve rutubete dayanıklı yapısı, sağlamlığı, canlı renkleri ve şık görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmekte ve mutfak dekorasyonunda ilk tercihler arasına girmektedir.  

akrilik-mutfak

Akrilik Mutfak Avantajları

Akrilik mutfaklar gözeneksiz, leke ve kir tutmaz yapısı ile hijyenin en iyi temsilcisi ve bayanların en iyi dostu olarak nitelendiriliyor. Güçlü yapıları sayesinde uzun süreli kullanım sağlar. Bu nedenle satın aldığınız ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Anti-bakteriyel yapısı ile mikropların ve küflerin çoğalmasını engeller .Bunun yanında akrilik mutfak dolapları çizilmeye karşı çok dayanıklıdırlar.Suya ve silmeye karşı dayanıklıdırlar.Kolay kolay zarar görmezler.Birçok malzemeye göre temizlenmeleri çok kolaydır.İsterseniz parlak veya mat çeşitleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Görsel açıdan incelendiğinde ise çok farklı model ve renklerde akrilik tasarımlı mutfaklar görmek mevcut. Son zamanların en çok tercih edilen akrilik mutfak modelleri ise Amerikan mutfak ve ada mutfaklarıdır. Bu ve diğer modellerde bunaltmayan, aydınlık ve ferah renkleri tercih etmek oldukça önemlidir. 

Ferah Mutfaklar İçin

Mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta pencere yeridir. Tezgah mümkünse pencere önüne konulmalıdır. Ayrıca buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi alanı daraltmayacak ve kolay ulaşılabilecek yerlerde olmalıdır. 

Bu öneriler ışığında en şık akrilik mutfak modelleri ile sizde mutfağınızı daha kullanışlı ve ferah hale getirebilirsiniz. Sizde akrilik mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız galerimizi inceleyerek 2018 akrilik mutfak modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

BUNLARI DA OKU 🙂

MUTFAK DEKORASYONUNDA MODERN RENK VE TASARIMLAR

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 1,364