Home / ANASAYFA / Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Önerileri
kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri-6

Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Önerileri

Küçük evleriniz için dekorasyon önerileri mi arıyorsunuz? Bir apartman dairesinde  ya da küçük odalı eski bir evde  yaşıyorsanız, bu durumdan üst seviyede muzdaripseniz ve yaratıcı bir çözüm bulamadıysanız dekorasyon önerilerini  denemeniz de oldukça faydalı olacaktır.  

Ferah bir salon dekorasyonu örneği, Canlı renkler geniş bir ortamda kullanılmış

Zemin üzerinde hafif renkler kullanın, böylelikle yumuşak tonlar odaya daha büyük ve parlak bir izlenim katacaktır.

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri

Bir pencere karşısına büyük boyutlu bir ayna yerleştirdiğiniz takdirde odaya daha fazla ışık sıçraması yaşanacaktır. Bir ayna asın ve odanızın daha büyük görünmesini sağlayın.

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri-2

 

Parıltılı ve metalik renkler ışığı yansıtarak alanın daha büyük ve daha derin görünmesinde oldukça katkı sağlar.

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri-3
Kitaplıklarınızın raflarını biraz daha yüksek tuttuğunuzda alanlarınızda ciddi bir açılma olacaktır.

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri-4
Perde ve duvar renginin uyumu ile odanıza giren ışığın kırılmasına engel olabilirsiniz.

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri-5
Küçük ölçekli mobilyalar seçin. Fazla ayrıntısal olmayan mobilyalar ortama ferah bir görüntü katacağı kaçınılmazdır. Mobilyalarda beyaz veya açık tonlara yönelebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi küçük yapılı beyaz mobilyalar renkli detaylar ile hareketlendirilmiş. 

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri-6

Yeşillik seviyor ancak yetiştirmek için yeterli alanlar bulamıyorsanız, askılı bir saksı alabilir ve çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz veya aşağıdaki resimdeki gibi tekerlekli bir zemin üzerine saksınızı yerleştirerek gezer saksılar elde edebilirsiniz. Bu durum da çiçek an itibariyle bulunmaması yerden rahatlıkla başka bir alana geçebilir.

kucuk-evler-icin-dekorasyon-onerileri-7

 

Takılarınızı asmak için duvarları tercih edebilirsiniz. Kesme tahtaların üzerine çakılacak dekoratif bir çivi ile takılarınız hem şık görünecek hem alan tasarrufu sağlayacaksınız. Bu tarz bir çalışmayı mutfakta da yapabilirsiniz.

kucuk-evler-icin-dekorasyon-onerileri-8

 

Mobilyaların veya koltukların duvarlardan 4-5 cm uzakta olması odayı daha geniş ve derin gösterecektir.

kucuk-evler-icin-dekorasyon-onerileri-9

Eğer alçak tavanlı bir eve sahipseniz dikey desenli duvar kağıtları veya dikey desenli perdelerden faydalanın. Odanız olduğundan daha yüksek görünecektir.

kücük-evler-icin-dekorasyon-onerileri

Küçük evler ne yazık ki, çağımızın büyük bir problemi. Artan konut fiyatları ile insanlar daha küçük ekonomik evlere yönelmekte ve bu yüzden eşya sığdırma sorunu yaşamaktadır. Ancak yukarıda verilen bilgiler ışığında evlerinizi bir nebze daha büyük ve ferah gösterebilmeniz mümkün.

Çizgisel bir duvar kağıdı örneği
Çizgisel bir duvar kağıdı örneği

 

Eğer küçük evleriniz için başka yaratıcı dekorasyon önerileriniz varsa  alta yorum bırakabilirsiniz. Mümkün olduğunca makaleye ekleyerek güncelleme yapabiliriz.

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

96 queries 1,049