Home / ANASAYFA / Halıdaki Mobilya İzleri Nasıl Geçer?
mobilyalardaki-hali-izi

Halıdaki Mobilya İzleri Nasıl Geçer?

Halılar ev dekorasyonu için kullanılan en önemli parçalardandır. Halılardaki en önemli nokta ise her daim şık ve temiz olmalarıdır. Tam da bu aşamada halıların üzerindeki sehpa ve koltuklar devreye girer. Küçük bir mobilya kaydırmalarında bile halılarda kalan iz oldukça can sıkıcıdır. Halılarda meydana gelen  bu can sıkıcı  izlerin olmaması  için ağırlığı daha az olan  mobilya  kullanmak, mobilya  ayaklarının halı üstüne gelmeyecek  şekilde yerleştirilmesi veya  ağır mobilyaların bulundukları  konumları sık sık  değiştirilmesi gibi tedbirler alınabilir. Fakat  bu tedbirleri  yerine getirmenin imkanı yok ise , meydana gelen bu can sıkıntısı  izleri ortadan kaldırmak  için size etkili iki teknikten  bahsedeceğiz.Gelin birlikte halıdaki mobilya izleri nasıl geçer öğrenelim.

Halılardaki Mobilya İzlerini Giderek Yöntemler

Burada en önemli nokta mobilyaları halı’lardan uzağa konumlandırmaktır. Ancak bu mümkün değilse sizlerle paylaşacağımız öneriler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Halılardaki Eziklere Tuz Ve Buz

Halılardaki masa, sandalye ve koltukların uzun süre beklemesinden dolayı oluşan izleri geçirmenin yolu tuz ve buzdan geçiyor. İşte ayrıntılar…

Halıdaki mobilya izinin üzerine izin üzerini tamamen kapatacak şekilde tuz dökerek 24 saat bekletin. Süre sonunda elektrik süpürgesi ile tuzu aldığınız zaman halının izinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Ben 1 gün bekleyemem diyorsanız o zaman buzlu yöntemi denemelisiniz. Halıdaki izlerin üzerini tamamen buz ile kaplayın. 2-3 dakika sonra, yani buzlar erimeye başlar başlamaz halıdaki buzları alarak elektrik süpürgesi ile süpürün. Eğer halıdaki mobilya izi tamamen geçmedi ise halının dokumasını çatalla kaldırdıktan sonra buzlu işlemi tekrar uygulayın ve bu kez buzu birkaç dakika daha bekletebilirsiniz veya ilk seferde daha uzun süre bekletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

81 queries 0,552