Home / ANASAYFA / Genç Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?
genc-odasi-dekorasyonunda-nelere-dikkat-edilmeli11

Genç Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

Unutmamanız gereken belkide ilk şey çocuklarınızın büyüdüğüdür.Her birey annesi için hep çocuktur ama farkında olmasanız da onlar büyüyor gelişiyor.Bu nedenle odalarını dizayn ederken çocuk odası gibi değilde  genç odası olarak düzenlemeyi unutmayın.Mutlaka onların zevk ve fikirlerini önemseyerek odanın tasarımını yapmalısınız.Alınacak genç odası mobilyalarını birlikte gezerek, hangi mobilyanın alınacağına karar verirseniz, odanın dekorasyonunda daha sağlıklı sonuç alırsınız.

Standart bir genç odası dekorasyonunda  olmazsa olmaz bazı eşyalar vardır. Yatak, dolap ve çalışma masası genç odalarının en temel eşyalarıdır. Genç odası dekorasyonunda ise dikkat edilmesi gereken ayrıntı bu eşyaların konumlandırılmasıdır.

Gençlerin ders çalışmak için de bu odayı kullanacakları düşünülerek eşyalar konumlandırılmalıdır. Örneğin çalışma masası odanın en çok ışık alan tarafına konulmalıdır. Ders çalışırken ışığın en bol şekilde gelmesi, ders çalışmadan alınan verimi arttıracaktır. Pencere kenarları genelde çalışma masaları için en uygun taraflardır. Çalışma masası tercihi ise kişisel zevklere bağlıdır. Dümdüz masalar da çalışma masası olarak kullanılmaktadır, düz masaya ek olarak üst bölmesi raflı olan masalar da çalışma masası olarak kullanılmaktadır. Küçük odalar için raflı masaların kullanılması yer kazanımı sağlayacaktır. Kitapların konulması için yer oluşturacak bu raflar istenilen sayıda üretilmektedir.
Yatağın ise pencere tarafına konulmaması gerekir ki kış mevsiminde havanın soğuması ihtimali düşünülmelidir.Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri ise rahatlıktır.Bu konuda yatak ve koltuğu seçerken görünümünden  ziyade rahat ve kullanışlı olamasına dikkat edilmelidir.

genç odası takımları ve fiyatları
genç odası takımları ve fiyatları

 

Genç odaları için tercih edilecek dolaplar ise çok büyük veya çok küçük olmamalıdır. Gençlerin kıyafetlerini ve diğer kişisel eşyalarını sığabilecek büyüklükteki bir dolap bu odalar için yeterli olacaktır. Dolapların rengi de yine kişisel zevklere göre seçilebilir. Genel olarak genç odası takımları yani dolap, yatak ve çalışma masası aynı renklerde üretilmektedir.
Genç odası dekorasyonunda yatak, çalışma masası ve dolap dışında dikkat edilmesi gereken diğer eşyalardan bazıları perdeler, halılar ve aydınlatmadır.

Perdeler ve halılar çok koyu renklerde olmamalıdır. Açık renklerde tercih edilen halılar ve perdeler odalara daha ferah bir hava kazandırmaktadır.

Genç odalarının dekorasyonunda belki de en çok dikkat edilmesi gereken nokta aydınlatma sistemidir. Çünkü gençlerin bu odayı ders çalışmak için de kullanacakları düşünülecek olursa, genç odaları her zaman iyi aydınlatılmalı ve bu sistem de çok iyi kurulmalıdır.

genç odası modelleri ve fiyatları
genç odası modelleri ve fiyatları

Genç odası dekorasyonunda çocuğumuzun cinsiyeti de çok önemlidir. Eğer çocuğumuz  kız ise alınacak mobilyalar ,aksesuarlar ve duvarın rengi çok farklı olacaktır.Genç erkek odası dekorasyonunda bunlar tamamen farklı olacaktır.Ancak son yıllarda genç odası dekorasyon fikirlerine bakıldığında  görülecektir ki  unisex genç odası takımları ürünlerinde artış görülmüştür.

Genç odası fiyatları ise seçtiğiniz genç odası mobilya ve aksesuarlarına göre değişmektedir.Doğrusu çeşit ve fiyat konusunda sınır yok, her bütçeye uygun genç odası dekorasyonu yapmak mümkündür.

Sizler için bir araya topladığımız genç odası modellerini fotoğraf galerimizden inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

83 queries 0,601