Home / ANASAYFA / Fayans Arası Temizliği Yolları
fayans arası temizliği
fayans arası temizliği

Fayans Arası Temizliği Yolları

Fayans arası temizliği: Ev dekorasyonunun çeşitli alanlarında rengarenk fayanslar kullanılmaktadır. Ancak iş bulundukları alanı cennet bahçesine çeviren fayans aralarının temizliği konusuna gelince hanımlar zorlanır. Fayans araları ne kadar fırçalanırsa fırçalansın istenilen görüntüyü vermez. Gelin şimdi birlikte fayans arası temizliğine göz atalım.

Derzler Neden Kararır?

Fayans Arası Temizliği Fayans araları, derzler neden bir süre sonra kararır. Buda ortamı cennet bahçesine çeviren fayansların kötü görünmesini sağlar.

Derzlerin kararma nedeni nemli kalarak oksitlenme yapmasıdır. Yani derzler günlük olarak temizlense bile derzler kararacaktır. Çünkü derz, su ve kimyasalla temas ettikten sonra oksitlenecek ve kararacaktır. Bunun için fayans aralarının temizlikten sonra kurutulması gerekmektedir.

Banyo Küvetindeki Küf Lekesinden Kurtulmanın En Kolay Yolu başlıklı yazımızda küvet aralarındaki küften kurtulmanın yollarından bahsedilmiştir.

Fayans Arası Temizliği- Derz Temizliği Yolları

Hanımlar kararan ve kirlenen derzleri temizlemek için deterjan ve diş fırçası kullandıklarını ve bu şekilde etkili sonuçlar aldıklarını belirtiyorlar. Bu etkili bir temizlik olabilir. Burada tek dikkat edeceğiniz nokta kullanacağınız temizlik ürününün derzi eritmemesidir.

Şimdi de diş fırçası dışında derz arasını etkili temizleme yollarından bahsedelimJ

İlk olarak buharlı temizliği önereceğiz. Gelişen teknolojinin en güzel icatlarından biri olan buharla temizlik derz aralarını mükemmel olarak temizleyecektir.

Benim bu ürünü alacak gücüm yok diyorsanız, sirkeyi derze dökerek 15 dakika bekletmeyi ve süre sonunda fırçalamanızı öneririz.

Taş sodası ve suyu karıştırarak macun yaptıktan sonra bu karışımla derzleri silebilirsiniz.

Bütün uğraşlarınıza rağmen çıkmayan leke ve kirleri plastik boya ile boyayabilir veya derz kalemi ile silebilirsiniz.

Yeşil Ürünlerle Etkili Banyo Temizliği Nasıl Olur? başlıklı yazımızda doğal yollarla etkili temizlik yöntemlerinden bahsedilmiştir.

Son olarak, çamaşır suyunu kararan derze dökerek 15 dakika bekletmenizi ve süre sonunda diş fırçası ile fırçalamanızı öneriyoruz.

Yukarıda fayans arası temizliği konusunda birçok etkili fikir paylaştık. Siz bunların içinden bütçenize en uygun olanı seçerek uygulayabilirsinizJ

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

77 queries 0,574