Home / ANASAYFA / Ev Peyzaj Bahçe için Bitki Seçimi İpuçları
Stunning Peyzaj Ev Peyzaj Bahçe için  Bitki Seçimi İpuçları
Stunning Peyzaj Ev Peyzaj Bahçe için Bitki Seçimi İpuçları

Ev Peyzaj Bahçe için Bitki Seçimi İpuçları

Ev peyzajları, bitki olmadan neredeyse her zaman eksik olacaktır, bu yüzden bitkiler hakkında bilgi toplamak, size çok fazla zaman ve para kazandırabilir.

Ev Peyzaj Bahçe için Bitki Seçimi İpuçları

1) Bitki türleri ve fiziksel karakterleri ve davranışları –

Bütün bitkiler benzer şekilde büyümez; bazıları fiziksel olarak daha uzundur ve diğerlerinden daha fazla genişler. Bu yüzden onları bir ziraatçiden almadan önce fiziksel karakterlerini bilmek gereklidir.

2) Ne kadar su tüketirler?

Ev peyzaj bahçeniz için su tedarik düzenlemelerini planlamanız önemlidir. Ekstra suyun bahçenizden akmasına izin vermek, bazı bitkilere bile zararlı olabilir.

3) Onlar gölgeyi seviyormu

Bazı bitki türleri sağlıklı büyüme için üstlerine 24 saat gölge gerektirir. Eğer sert güneşe maruz kalırlarsa, birkaç gün içinde ölebilirler. Yerel bahçe sahipleri, satın aldığınızda bitkiler hakkında size bu bilgileri vermekten mutluluk duyacaktır.

4) Çiçeklenme

Bu ev bahçe düzenlemesi için bitki satın alırken toplayabileceğiniz başka bir bilgi parçasıdır. Bu bilgileri toplayarak dikkatli bir şekilde planlayabileceğiniz alanlar, bahçenizdeki çiçek renklerine göre çok güzel ve muhteşem bir görüntü oluşturmak için çok kolay ve az bakım gerektirir.

5) Düzeltme gereklimi?

Bazı ağaçlar ve çalılar daha sonra formda tutmak ve organize etmek için kırpmayı gerektirir. Sınır çizgisinin ötesine geçen çalılıklara bitişik belirli bölgelerin olması durumunda bu gereklidir. Örneğin, bahçenin üzerinde bir yolunuz varsa, büyük boy çalı, yol boyunca kolay hareket etmek için bir tıkanıklık oluşturabilir, bu durumda onu düzeltmek tavsiye edilir. Bu durumda bahçecilik araçlarına ve bunları kullanma bilgisine sahip olmanız şiddetle tavsiye edilir.

6) Onları kaplarda veya toprakta yetiştirebilir misiniz

Bazı bitkiler dikey olarak yatay olarak büyürler. Bazıları her iki yönde de büyürler, bu yüzden “büyüme paternleri” hakkında yeterli bilgiye sahip olmak çok yardımcı olacaktır.

Bazı yaygın büyüme paternleri olabilir

* Paletler (bir duvar veya dikey bambu destekleri boyunca dikey olarak büyürler)
* Zemin kapakları (zemin topografisi boyunca yatay olarak büyür)
* Dikey olarak büyüyen (uzun ağaçlar)

Bu çeşit bilgi, büyüyen bitkilere ihtiyaç duyduğunuz alanları tam olarak belirlemek kolay olacaktır. Dikkatli bir planlama ve gözlem, sizi hiç vakit kaybetmeden uzman bir bahçe bahçıvanı haline getirebilir.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 2,072