Home / ANASAYFA / En Güzel Balkon Dekorasyonları
şık balkon dizaynı
şık balkon dizaynı

En Güzel Balkon Dekorasyonları

Baharın gelmesi ile balkon dekorasyonları hız ve anlam kazandı. Balkon dekorasyonu her sezon kendisini yenileyen ve değişikliğe giden bir dekorasyondur. Günümüzde yeşil alan sıkıntısı nedeni ile kişiler balkonlarını park ve bahçelerini anımsatan dekorasyonla cennete çevirmektedir. Balkon dekorasyonu özenli ve dikkatli yapıldığında yaz sonuna kadar bitki ve çiçeklerin güzelliğinden ve dekorasyonun rahatlığından istifade edebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonuna Nereden Başlanılmalı?

Balkon dekorasyonuna ilk olarak tarzınızı belirlemek ve mobilyadan başlamak gerekmektedir. Eğer balkon boyutlarınız uygunsa minik bir koltuk takımı yerleştirebilirsiniz. Küçük bir balkona sahipseniz tabure veya özel tasarım koltuklardan kullanabilirsiniz. Balkon dekorasyonunun olmazsa olmazı masa modellerini inceleyerek dekorasyonunuzla uyumlu bir masa modeli seçebilirsiniz.

Balkon dekorasyonları denilince akla çeşit çeşit renk renk çiçekler gelmektedir. Yukarı doğru büyüyen, sarkan ve bodur kalan çiçekleri balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Balkon dekorasyonunda kullanacağınız çiçekler güneşi seven çiçekler olmalıdır.(eğer balkonunuz güneş alıyorsa) Güneş almayan bir balkonunuz varsa suyu ve güneşi sevmeyen bitki ve çiçekleri tercih etmelisiniz. Böylece çiçekler güzelliklerini sizlere daha iyi yansıtacaklardır. Balkonlarınızda çiçek yerine domates, biber, salatalık, çilek gibi sebzeler yetiştirerek, kendi yetiştirdiğiniz sebzeyi tüketmenin hazzını yaşayabilirsiniz.

2017 Balkon Dekorasyon Renkleri

Bu sezon balkon dekorasyonunda en çok kullanılan renkler sarı, turuncu, mavi yeşil, pembe, gri ve mor renkleridir. Sizde bu renklerle yaza yakışan ve enerji veren bir dekorasyon yapabilir, akşam davetleri ile dostlarınızı bu güzelliğe ortak edebilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız bilgiler ışığında derlediğimiz balkon dekorasyonları resim galerisini inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımızı olan 2017 Dış Mekan Aydınlatması yazımızı okumanızı öneririz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,515