Home / TEMİZLİK İPUÇLARI / DAHA BEYAZ TÜLLER, JALUZİLER. AMA NASIL?
salon-tül-perde-modelleri-2013

DAHA BEYAZ TÜLLER, JALUZİLER. AMA NASIL?

Sararan tüllerin ve Jaluzilerin ışıl ışıl bembeyaz olmasını kim istemez ki. Tüller ve jaluziler kalorifer ve soba isinden sararıyor ve ne yaparsak yapalım eski beyazlığına kavuşmuyor.

salon-tül-perde-modelleri-2013

 Sararan Tül Ve Jaluzileri Beyazlatmanın En Kolay Yolları şu şekilde sayılabilir .

Sararmış tüllerinizi yıkamadan önce tuzlu suya bastırın. 5 litre suy, 1 çay bardağı tuz ilave ederek en az 12 saat beklettikten sonra makinede yıkayın.

5 litre suya 2 yemek kaşığı çamaşır sodası ve 1 çay bardağı amonyak ekleyerek tüllerinizi bu suda 2 saat beklettikten sonra durulayarak kurutun.

Perdeleri makineye atmadan önce 1 çay bardağı soda veya 1 yemek kaşığı arap sabunu ilave etiğiniz suda 2 saat bekletin. Ardından makineye koyun, 1 yumurta kabuğunu ve bulaşık makinesi tabletini de keseye koyarak makinenin içine koyun. Son durulama suyuna yarım tatlı kaşığı çivit, yumuşatıcı gözüne de 1 yemek kaşığı erimiş toz şeker ilave ederek bembeyaz perdelerin tadını çıkartabilirsiniz.

Jaluzi perelerinizi buruşturmadan rulo yaparak önce arap sabunlu veya sodalı suda 2 saat bekletin ardından 2 saat normal suda bekleterek kuruması için asın.

Bir önceki yazımız olan LAMİNANT PARKE NASIL TEMİZLENİR? başlıklı makalemizde laminant parke, parke ve temizlik hakkında bilgiler verilmektedir.

79 queries 1,118