Home / ANASAYFA / Çocuklarımız İçin Ponpondan Oyuncak Yapımı
Chic Ponpon Oyuncak Tavşan Yapımı 10 ponpondan oyuncak yapımı
Chic Ponpon Oyuncak Tavşan Yapımı 10 ponpondan oyuncak yapımı

Çocuklarımız İçin Ponpondan Oyuncak Yapımı

Çocukların hayal dünyalarının gelişimi ve sağlıklı bir kişilik gelişimi için oyunun önemi büyüktür. Çocuk oyun ile öğrenir ve oyun ile kişiliğine katkı sağlar. Hemen tüm uzmanlar oyun oynamanın çocuğun kişisel gelişiminde önemli katkısı olması olduğunu vurgulamaktadır. Bu açıdan çocuklarımızın oyun oynamaları için onlara oyuncaklar alırız. Oyuncak alırken çok pahalı oyuncaklar almaya gerek yok. Bu yazımızda yapımı kolay ve ekonomik olan ponpondan oyuncak yapımı konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu oyuncağı yaparken çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Böylece çocukları ile güzel bir etkinlik yapmak isteyen ebeveynler için de güzel bir etkinlik olacaktır. Çocuklar bu el emeği ürünü çabalayarak yaptıkları için oynarken hem keyif alacaklar hem de oyuncağını koruma konusunda daha dikkatli olacaklardır.

Ponpondan Oyuncak Nasıl Yapılır?

Çocuklarımız için eğlenceli bir aktivite yapmak ve onlara ekonomik güzel bir oyuncak hazırlamak için yapacağımız ponpondan oyuncak yapımı olarak öncelikle gerekli malzemeler için istediğimiz renkte ip, makas, karton, yapıştırıcı gibi ürünler gereklidir. Öncelikle ponponlarımızı yaparak işe başlıyoruz. Bir büyük ve diğeri küçük olmak üzere iki adet ponpon yapacağız. Ponpon için küçük ve büyük daireleri kartona çiziyoruz. İki adet olacak ve ortalarına da daire çizeceğiz. Her ponpon iki daireden yapılacak. Dairelerimizi kestikten sonra ipimizi dairelerin etrafından sararak bu şekilde tamamlıyoruz. İki dairenin ortasından sıkıca ip bağlıyoruz. Kartonu ipin ortasından çıkarıyoruz ve ponpon şekli vermek için iplerin uçlarını kese kese düzeltiyoruz.

Oyuncağımızı Hazırlıyoruz

Küçük ve büyük ponponlarımızı hazırladıktan sonra ponpon oyuncak için hazırlık aşamalarına başlıyoruz. İki ponponu yapıştırıyoruz. Kulaklar, yüz hazırlıyoruz. Oyuncağımız hazır. Çocuklarımız ile birlikte hazırlamış olduğumuz oyuncak ile çocuklarımız ile keyifli bir şekilde oyun oynamaya başlayabiliriz. Onlara oynarken bir şeyler öğretmenin de böylece mutluluğunu yaşayabiliriz. Denemeyenler için yapmalarını tavsiye ederiz. Çocuklar bizlerden pahalı oyuncaklar değil onlarla ilgileneceğimiz zaman dilimi ve onlarla paylaşabileceğimiz anlar istiyorlar. Çocuklarımızla mutlu bir zaman dilimi geçirmek için onlarla birlikte bu tür etkinlikler yaparak onların mutluluklarına katkı sağlayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 2,365