Home / ANASAYFA / Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur Nasıl Yapılır?
Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur
Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur

Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur Nasıl Yapılır?

Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur yapımı ile karşınızdayız. Çocuk odaları şık ve eğlenceli aydınlatmaların uygulandığı alanlardır. Çocuklar, odalarında her zaman eğlenceli aydınlatmalara yer vermek ister. Şimdilerde havalar bir hayli sıcak, bizde öğlen sıcağında dışarıya çıkamayacağınızı düşünerek evde 1-2 saatlik kendin yap fikirleri paylaşalım dedik. Gelin şimdi çocuğunuzun kullanmadığı oyuncaklardan altın renginde (farklı bir renkte de yapabilirsiniz, sizin ve çocuğunuzun zevkine kalmış) bir abajur yapalım.

Mükemmel bir görsele sahip olan, hiçbir yerde görmediğiniz taşlardan yapılan aksesuarlar için harika fikirlerin verildiği Taşlardan Yapılan Dekoratif Desenler yazımızı incelemeniz öneririz.

Hadi Hanımlar Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur Malzemelerine Birlikte Göz Atalım

Çocuk Odaları İçin Oyuncaktan Abajur yapımı

Bu abajuru kız çocukları için farklı, erkek çocukları için farklı konseptlerde yapabilirsiniz.

Minyatür oyuncak (istediğiniz kadar kullanabilirsiniz)

Klasik abajur

Silikon tabancası

2-3 tane silikon

Gold akrilik boya (altın rengi)

Arta boy fırça (2 numara)

Anlatımlı Hasır Sepet Yapımı başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Gold Abajur Yapımı

Malzemeleri bir araya topladıktan sonra yapımına geçiyoruz. İlk olarak belirlediğiniz minyatür oyuncaklardan bir konsept tasarlayın ve bu konsepti bir yere numaralayarak çizin.

Ardından bu oyuncakları hazırladığınız konsept doğrultusunda silikon tabancası ile sağlam olacak şekilde yapıştırın.

Ardından abajurun başlığının altındaki bölgenin hepsini ve oyuncakları altın renkli akrilik boya ile boyayarak kurumaya bırakın.

Kuruduktan sonra abajurun başlığını takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınızla eğlenceli ve kaliteli zaman geçirerek yaptığınız mükemmel bir abajur. Güle güle kullanın:)

Aşağıda oyuncaklardan yapabileceğiniz farklı abajur fikirleri verebileceğimiz resim galerisi derledik. İncelemenizi öneririz:)

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

84 queries 2,130