Home / ANASAYFA / Banyolara Şıklık Katmak İçin Dekorasyon Önerileri
banyolara-siklik-katmak-icin-dekorasyon-onerileri8
yeni lüks banyo dekorasyonları

Banyolara Şıklık Katmak İçin Dekorasyon Önerileri

 

Herhangi bir evde, en çok kullanılan ortak alan, mutfaktan sonra banyodur. Hem kullanışlı hem de şık banyolar için birkaç dekorasyon önerileri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Hem kullanışlı hem de şık bir banyoda en önemli ayrıntı banyo dolabıdır. Banyo dolapları, banyonun büyüklüğüne göre seçilir ve banyoda konumlandırılır.
Örneğin küçük banyolarda ihtiyacı karşılayacak kadar büyüklükte ve sade bir dolap yeterlidir. Sadece banyo havluların sığabileceği büyüklükteki bir dolap küçük banyolar için idealdir.

Büyük banyolarda ise banyo dolapları daha geniş olabilir. Genellikle büyük banyolarda tercih edilen Hilton lavabo modelleri her zevke göre üretilmektedir. Hilton lavabo modellerinde dolaplar ve ayna bölümü iç içe olmaktadır. Böylece büyük banyolarda daha sade ve karışık durmayan bir görünüm oluşmaktadır. Hatta bu lavabo modellerinde çamaşır makinesi bölümü bile bulunmaktadır. Böylece tek dolap ile banyolar dekore edilebilmektedir.

Banyolarda dolaplar kadar önemli olan bir diğer detay ise yer ve duvar seramikleridir. Banyolara şıklık katmak için önerilebilecek en önemli dekorasyon fikirlerinin başında seramik modelleri gelmektedir. Çünkü küçük banyoları daha büyük, büyük banyoları ise daha ferah gösterecek ve banyoya ilk girildiği anda göze çarpan ayrıntı seramiklerdir. Küçük banyolarda açık renkli seramikler kullanılması banyoların olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Büyük banyolarda ise dolaplara uygun renkteki pastel tonları veya zıt tonlar büyük banyoları çok daha şık gösterecektir.

Dolaplar ve seramikten sonraki bir diğer şıklık unsuru ise aydınlatma sistemidir. Banyolar genellikle evlerin ışık almayan taraflarında oldukları için aydınlatma da şık bir banyo elde etmek için önemli bir ayrıntıdır. Aydınlatma sistemleri tekli lambalardan oluştuğu gibi birden çok lambadan da oluşabilmektedir. Banyolarda kullanılan lambaların tavana veya duvara gömülü olması banyolara artı bir şıklık kazandırmaktadır. Banyo aydınlatmasın da tavandaki aydınlatmaya ek olarak, banyo aynası yanlarına veya üzerine birer aydınlatma eklenebilir. Banyo aynasının dışında duşa kabin  duvarlarına da  birer aydınlatma ekleyebilirsiniz.

Banyonuzun şık görünmesini istiyorsanız mutlaka lavabo altlığının banyo borularını ve kabloları gizlemelisiniz. Bunun için banyo lavabonuzun altı mutlaka kapaklı dolaplı olmalı.Sizler için bir araya getirdiğimiz şık banyo modellerini galerimizden inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 1,335