Home / ANASAYFA / Bahçelerin Gerdanlığı Olacak Sarkıt Saksı Modelleri
Sarkıt Saksı Modelleri
Sarkıt Saksı Modelleri

Bahçelerin Gerdanlığı Olacak Sarkıt Saksı Modelleri

Merhaba Decobaz.com takipçileri, ev dekorasyonu ve dizaynına dair güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz. Bugünkü konumuz sarkıt saksı modelleri.

Dekorasyon Eşyaları mağazadan alıp kombin etmek veya hazır kombin yapılmış takımları alıp getirerek evimizde konumlandırmak değildir.

Önemli olan satın alınan dekorasyon objelerini en doğru yerde ve en doğru şekilde kullanmaktır.

Daha önce dekoratif bahçe saksı modelleri hakkında bir makale yazmıştık. Ancak saksıya daha fazla çeşitleri sunabilme adına bugün sizlere sarkıt saksı modelleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bahçelerin gerdanlığı Olacak Saksılar

Yazın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde özellikle bahçe dekorasyonunu mükemmel hale getirecek doğal ürünlerden yararlanmalısınız.

Yaz akşamları bahçelerde geçmeye başladı bile, bu nedenle de hoş sohbetlerin yapıldığı bahçelerin akılda kalır bir şekilde dekore edilmesi gerekmektedir.

Geçmişten günümüze gelen plastikten yapılma kiremit rengi pencere saksıları, artık demode oldu diyebiliriz.

Günümüzde artık evleri, balkonları ve bahçeleri süslemek için sarkıt saksılar daha çok kullanılmaktadır. Hatta bir dönem saksıdan adam yapımı diye bir moda ortaya çıkmıştı. Başta biraz yadırgansa da çok kişi için böyle bir kendin yap projesi eğlenceli bir deneyim olmuştu.

Ancak biz bu yazımızda bu sefer daha farklı olan sarkıt saksılara yönelmek istiyoruz. Sarkıt saksı  ile dekorasyonun nasıl güzelleşeceğine ve zenginleşeceğine birlikte göz atalım.

Çiçekler her daim zarafeti ve saflığı temsil eder değil mi? Bu nedenle tüm dünyada dekorasyonda önemli bir konumu vardır. Çeşit çeşit otantik çiçek müzeleri daha bulunmakta.  Dekoratif sarkıt saksılar ise bahçelerin güzelliğine güzellik katarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Sarkıt saksılar iç mekanlarda, bahçe ve balkon dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır.

Sarkıt Saksı Modelleri ve Özellikleri

Sarkıt saksıların boyanabilme özelliği olanları bahçe dekorasyonunda daha çok tercih edilmektedir. Bu şekilde içindeki çiçeğe uygun bir şekilde boyanarak çiçekler daha gösterişli hale getirilmektedir.

Sarkıt saksılarda yetiştirilen çiçekler gün ışığından etkilenmeyen, aşağıya doğru büyüyen veya bodur ve suya dayanıklı çiçek ve bitkilerden seçilmelidir.

Bahçelerin tarz olmasında büyük etkileri olan sarkıt saksı modelleri estetik, modern ve rengarenk seçenekleri ile bahçelerinizi süslemeye hazır. Sarkıt saksı modelleri toprak, seramik, cam ve plastikten yapılmaktadır. Bu saksıları kullanarak bahçelerinizde küçük botanik bahçe dizaynları yapabilirsiniz.

Sarkıt saksıları hazır alabileceğiniz gibi evde kendinizde yapabilirsiniz. Sizlere kolay ve pratik bir şekilde yapacağınız sarkıt saksı tarifi vermek istiyoruz.

Sarkıt saksıların bir diğer güzel özelliği bahçe içindeki çocukların veya hayvanların zarar verme ihtimallerinin yüksekte olmalarından dolayı daha düşük olmalıdır. Bahçesinde her zaman gezinen aile bireyleri varsa, bu tarz saksı modeli rahatlıkla kullanılabilir.

Eski basket topunuzu ortadan ikiye keserek dört bir tarafından zincir veya ip geçirebilir, bu şekilde bahçenin en uygun yerine asarak sarkıt çiçeklerinizi ekebilirsiniz. Sarkıt saksı modellerine dair daha fazla fikir edinmek için resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri : Bahçelerin Gerdanlığı Olacak Sarkıt Saksı Modelleri

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,617