Home / ANASAYFA / Sapsarı Dekorasyon
sarı ve gri koltuk takımı
sarı ve gri koltuk takımı

Sapsarı Dekorasyon

Sarı Renk Ev Dekorasyonu

Daha önce pembe renk ile ilgili dekorasyon fikirlerini sunmuştuk, ancak pembeye göre daha fazla tedirginlikle yaklaştığımız renklerden biri olan sarı, özellikle ev dekorunda pek fazla tercih edilmez. Ev dekoru renkleri arasında unutulmaya yüz tutmuş bu renk biraz cesaret istiyor. Rengin eve katacağı sıcaklıktan kaçmak istemeyenler için sarı dokunuşuyla evinizi cesurca dekor edin. Sarı dekorasyon ürünleri kullanarak evinizde sarının sıcaklığını katabilirsiniz.

açık gri ve sarı ev dekorasyon örneği
açık gri ve sarı ev dekorasyon örneği

 Oturma Odası İçin Sarı Büyük Tutkunuz Olsun

Sarı oturma odası dekorasyonunda oturma üniteleri, koltuk takımı gibi şeylerden çok bir koltuk bir berjer sarı detayıyla renklenip sıcacık bir görünüme kavuşabilir.

sarı ve gri oturma odası
sarı ve gri oturma odası
sarı ve gri koltuk takımı
sarı ve gri koltuk takımı
limon sarısı koltuk takımı ve perdeler
limon sarısı koltuk takımı ve perdeler

Küçük desenli bir halıda sarı renginin bulunması kombinasyonu tamamlıyor. Sarıya pek hazır değilim diyenler için küçük aksesuarlarda sarıya yer verilebilir…

 Sarı Mutfak Dekorasyonu

Genelde siyah-beyaz ikilisinin uygun görüldüğü mutfaklar bu soğuk renklerden kurtulup sarının sıcaklığına kendini kaptırabilir. Dolap kabaklarında küçük sarı detayına yer verilmesi mutfaktaki buzları kırıp ortamı yumuşatmaya yetecektir. Masanın üzerine bir kase limon veya bir vazo içinde sarı çiçeklere yer vererek rötuşlarla mutfağınızı harekete geçirebilirsiniz.

Sarı renk mutfak tezgahı
Sarı renk mutfak tezgahı
Sarı renk mutfak dekorasyon örneği
Sarı renk mutfak dekorasyon örneği

Mutfakta sandalye yerine tabure kullanıyorsanız bu da sarının kullanım alanını genişletir. Sarı tabureler göz okşayan bir görünüşe sahip olduğu için hiç sıkılmadan mutfakta doya doya oturabilirsiniz..

 Aksesuarlarda Sarıyı Sevin

Ufak değişiklikler yapmak isteyenler sarı dekorasyon aksesuarları kullanarak zevkini yansıtabilir. Aksesuarların sarıya boyanması çok fazla cesaret istemediği için iç rahatlığı ile bunu yapabilirsiniz. Ufak detaylarla evinizde yaz teması yaratabilirsiniz.

Sarı renk aksesuarlar
Sarı renk aksesuarlar
Mutfakta sarı detaylar
Mutfakta sarı detaylar
Sarı detaylar
Sarı detaylar

Canlı, koyu tonlu sarıları vazo, biblo gibi aksesuarlarda kullanarak salonunuzu, uçuk tonları ise yatak odanızda kullanarak hareket katabilirsiniz..

 Duvarlarda Sarı Detayı

limon sarısı koltuk ve duvar
limon sarısı koltuk ve duvar

Sarı canlı, sıcak bir renk olduğu için herkes tarafından sevilir fakat bu sevgi evin duvarlarını sarıya boyatacak kadar ileri derecede olmaz çünkü sarı evin duvarında kullanıldığında farklı etkiler yaratacaktır. Kimileri için sarı yumuşak etkiye sahip, enerjik dolu bir renk iken kimileri için de fazla göz kamaştırıcı gelebilir bu yüzden sarıyı duvarlar için kullanmadan önce düşünmeniz gerekir. Fakat güne enerjik başlamak istiyorum, evim güneş gibi sımsıcak olsun diyorsanız kolları sıvayıp duvarları sarıya boyayabilirsiniz.

 Yemek Masasını Sarı İle Renklendirmeye Ne Dersiniz?

Sıcak günlerde özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sofranızı sarıya boyanmaya ne dersiniz?

Özellikle hardal sarısı ve tonlarını tabak altlıkları, kumaş peçeteler için kullanabilirsiniz. Yaz meyvelerine renk katacak olan bu renk yemek masalarında da mükemmel görünüme kavuşacaktır.

Sarı tutkunu olanlar hiç düşünmeden tabak takımını sarı detayıyla şenlenen takımlardan yana yapabilir.

Sarının hakim olduğu bu sofra misafirlerin  de içinin açacak ve uzun muhabbetler eşiliğinde yemekler yenilecektir.

Hafif esen bir yaz rüzgarı ve özenle hazırlanmış mükemmel bir sofra… Sarının da peçetelere getirdiği sımsıcak hava sizi daha mutlu edecektir…

sarı yemek masası sandalyeleri
sarı yemek masası sandalyeleri
sarı yemek odası dekorasyonu
sarı yemek odası dekorasyonu

Sarının eşsiz sıcaklığına kapılıp gitmek isteyenler bu mükemmel dekor tavsiyelerine uyarak evine sarı dokunuşu getirebilirler…  Artık sarı dokunuşu tüm evlerde..

Bir önceki yazımız olan Evde Pembe Dokunuşlar başlıklı makalemizde pembe ev dekorasyonu, pembe koltuk modelleri ve pembe salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

90 queries 1,915