Home / ANASAYFA / Salona Enerji Verecek Renkli Dokunuşlar
renkli-salon-dekorasyonu-1

Salona Enerji Verecek Renkli Dokunuşlar

Salonunuzun sadeliğinden sıkıldınız ve salona enerji verecek renkli dokunuşlar yapmak istiyorsanız size ilham kaynağı olacak fikirleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Salonunuzda yapacağınız düşük maliyetli değişikliklerle salonunuzu sandığınızdan da çok hareketlendirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevaplar…

Renkli Salon Dekorasyonu

İşe Duvardan Başlayın

Duvar dekorasyonu bir ortamın enerjisini artırmak ve renk katmak için akla ilk gelen harika fikirdir, üstelik hayallerinizi zorlasanız buna uygun çok farklı dekorasyon tarzları bulabilirsiniz. Örneğin, ortama uygun posterler, dekoratif tablolar ve panolar tercih edebilirsiniz.

 

Söz konusu olan duvar dekorasyonu ise ilk olarak dekoratif tabloları düşünmenizde yarar var deriz. Kişisel tarzınızı ve zevklerinizi yansıtan tablolar salonunuzu inanılmaz derecede hareketlendirecektir. Burada dikkat etmeniz gereken noktalar tabloların oda ölçüsü ile uyumlu olması, ortamda farklılık yaratacak şekilde dizayn edilmesi ve mekana bir ya da birkaç tane mi tablo kullanılacağına karar verilmesi şeklindedir. Duvarınızda tablolar dışında dekoratif çerçeveler ve dekoratif saatler de kullanabilirsiniz.

Aksesuar Seçimi

Bütün dekorasyon tarzlarında aksesuar seçimi olmazsa olmaz tamamlayıcı bir unsurdur. Dekoratif vazolar, mumluklar, çiçekler, çerçeveler, biblolar ve benzeri ögeler ortamdaki enerjiyi kolaylıkla artırabilecek mucize parçalardır. Mesela beyaz bir salon dekorasyonunda turkuaz, kırmızı, yeşil ve sarı gibi dikkat çekici renklerden oluşan aksesuarlar salon dekorasyonundaki enerjiyi kolaylıkla yükseltebilir.

Tekstil Ürünlerini Dikkatli Seçmek Gerek

Renkli, dinamik ve canlı salon dekorasyonlarında kullanılan tekstil malzemelerinin renkleri son derece önemlidir. Salon dekorasyonu sırasında seçeceğiniz koltuk şalları, perdeler, halılar, masa örtüleri ve kırlent renkleri dekorasyondaki hareketlilik bakımından oldukça etkilidir.

Zemin hakkında konuşacak olursak dekoratif halılar özellikle salonun değiştirmede büyük roller üstlenir. Canlı desen ve renklere sahip salon halılarıyla istediğiniz cazibeli ve enerjik dekorasyona sahip olabilirsiniz. Son dönemlerde oldukça trend olan patchwork halılar ile basitçe dinamik bir stile sahip olabilirsiniz.

Dekoratif Mobilyalar Seçmeye Çalışın

Salon dekorasyonu ne kadar sade ve sönük olursa olsun salona dahil edeceğiniz renkli dekoratif bir mobilya bir başına odak noktası haline gelerek dikkatleri üzerine çekebilir. Örnek verecek olursak orta sehpası, dresuar modelleri, yan ve zigon sehpaları, dikkat çekici tekli bir koltuk veya renkli ve farklı tasarıma sahip bir puf salon dekorasyona canlılık katacak şık mobilyalar arasındadır.

Renkli bir berjer koltuğu salonda uygun bir alana yerleştirerek odak noktası haline getirebilir, veya parlak ve dikkat çekici tonlarda orta sehpalar ile salonun görselini yukarılara taşıyabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

79 queries 1,531