Home / ANASAYFA / Ruhunuzu Doyuracak Cennet Misali Bahçe Dekorasyonu
mükemmel bahçe dekorasyonu
mükemmel bahçe dekorasyonu

Ruhunuzu Doyuracak Cennet Misali Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonu profesyonelce yapıldığı zaman içinden insanın ömrüne ömür katar. Cennetten bir köşeyi andıran bahçe dekorasyon fikirlerini merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Ruhunu Doyuracak Cennet Misali Bahçe Dekorasyonu İçin Yapılması Gerekenler

Az bir emekle basit ama şık bir bahçe dizaynı yapabilirisiniz. Şehrin karmaşasından uzaklaşarak bol oksijenli huzur veren ve dinlendiren şık bir bahçe hayali olmayan yoktur herhalde. İşte böyle bir bahçe için yapmanız gerekenler…

Bahçe dekorasyonunun püf noktaları arasında çevrenizdeki doğal materyalleri doğru yerde doğru şekilde kullanmak gelir. Çakıl taşları egzotik dallar, ağaç kütükleri, toprak küpler bahçe dekorasyonunda kullanılabilecek en önemli dekorasyon ögeleri arasındadır.

Çiçekli Bir Bahçe

Bahçeye girer girmez içinizdeki huzurun katlanması için bahçenizi rengarenk çiçeklerle donatabilirsiniz. Ön kısımlara bodur çiçekler, daha arka sıralara daha uzun çiçekler ekmelisiniz. Çiçek ekerken renklerine ve şekillerine dikkat etmelisiniz.

Bahçe Duvarını Unutmayın

Bahçe dekorasyonu yaparken duvar dekorasyonunu da unutmayın. Özellikle duvarlara ve bahçe içindeki yollara döşeyeceğiniz mozaik taşlar, bahçenizin harikulade bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Büyük emeklerle yaptığınız bahçenizin ilk günkü gibi kalması için Yaz Günlerinde Bahçe Bakımı yazımızı da inceleyin.

Farklı Dekorlar

Eğer bahçenizde şekilsiz tepeler varsa bunu artıya çevirebilirsiniz. Bu tepeleri çiçek tepeleri yaparak eteklerine çimler ekebilir veya taşlarla kombinleyeceğiniz minik bir pınar yaparak eteklerine sırasıyla çiçekler ve çim ekebilirsiniz.

Metal Ögeler

Atık teneke veya farklı yapı malzemelerinden saksılar, çiçek köşeleri, farklı aydınlatmalar veya minik heykelcikler yaparak bahçe güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

Farklı Saksılar

İçi boş olan her ögeyi saksıya dönüştürebilirsiniz. Bu saksıları içine ekeceğiniz çiçeğe, konumlandıracağınız yere göre boyamayı sakın unutmayın.

Şık saksılar için Bahçelerin Gerdanlığı Olacak Sarkıt Saksı Modelleri yazımızı incelemeyi unutmayın.

Çardak Mekanı Özel Olarak Seçilmelidir

Bahçe içine konumlandıracağınız çardak, bahçenin bütün güzelliklerini görecek şekilde olmalıdır. Çardak içine de uygun sarkıt saksılar ve sarkıt bitkiler ve sarkıt aydınlatmalar veya köşe fenerleri yapabilirsiniz.

2017 Dış Mekan Aydınlatması yazımızda da aradığınız bilgileri bulacağınıza eminiz.

Bugün size huzur veren bahçe dekorasyonu konusunda bilgiler verdik. Daha önce yazmış olduğumuz bu yazılarımızdan da esinlenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 1,239