Home / ANASAYFA / Konuklarınızın Asla Unutmayacağı Bir Salon Tasarımı!
salon dekorasyonu nasıl yapılır
salon dekorasyonu nasıl yapılır

Konuklarınızın Asla Unutmayacağı Bir Salon Tasarımı!

Salon, konuklarınız için evinizin giriş noktasıdır ve görecekleri ilk odadır.  Aile üyelerinizin dışında çok az insan evin tamamını içeriden görebilir. Bu nedenle, bir salon tasarımının, evinizin iç mekanları ve sizin hakkınızda oluşacak algılar üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Evinizi ziyaret eden herkes üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmak için etkileyici bir salon tasarlamanın birçok yolu vardır. Mesela en iyi iç mekan tasarımcısını işe alabilir ve pahalı malzemelere para harcayabilir ve hiç kimsenin unutamayacağı şaşırtıcı bir salon tasarımı yaratabilirsiniz.

Ama bu gerçekten gerekli mi? Burada söylemeye çalıştığımız şey oldukça basit. Güzel tasarım söz konusu olduğunda şu gerçek söz konusudur: “Pahalı her zaman güzel değildir”. Eviniz, sizin bir yansımanızdır ve salon tasarımınız için daha fazla para harcamak sonucu değiştirmez.

Unutulmaz bir salon tasarımı yapmak için önce kendiniz tatmin olmalısınız. Tasarımı gurur duyacağınız bir şekilde yapın. Bundan siz memnun değilseniz, kimsenin gerçekleştiremeyeceğini bilmelisiniz. Evinizin ve çevrenizdeki her şeyin sizin bir yansımanız olduğunu göz önündetutarsak, önce kendinize bakmanız oldukça açıklayıcı olacaktır.

Bir parça kağıt alın ve hobilerinizi, favori renklerinizi, en çok ziyaret ettiğiniz yerleri, kişiliğinizi, vb. yazın. Bütün bunları bir tasarım ile ifade edip; çeşitli tasarım teması ve aksesuarları kullanarak salonunuza yansıtabilirsiniz. Örneğin, sahil boyundaki yerleşim  yerlerini ziyaret etmeyi seviyorsanız plaj kumunu, palmiye ağaçlarını, denizden gelen esintiyi, vb. kesinlikle seversiniz. İşte bunu salonunuz için bir tasarım teması olarak düşünebilirsiniz.

İnsanlar evinizi iç mekanlarına bakmak için ziyaret etmiyorlar, ziyaret ediyorlar çünkü sizi seviyorlar ve sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmek istiyorlar. Bu yüzden eviniz sizden ve beğenilerinizden / sevmediklerinizden bahsetmelidir. Bunu yaptıktan sonra, salon tasarımınız bir kez gelenler için bile kesinlikle akılda kalıcı olacak.

Bir önceki yazımız olan Çok Amaçlı Dekoratif Vazolar Kullanmaya Yönelik İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

78 queries 1,070