Home / ANASAYFA / Evinize En Uygun Kanepe, Koltuk Seçimi Nasıl Olmalı?
uygun-ev-dekorasyon-fikirleri-2
evinize en uygun kanepe, koltuk seçimi nasıl olmalı

Evinize En Uygun Kanepe, Koltuk Seçimi Nasıl Olmalı?

Günümüzde evler eskisi kadar büyük yapılmadığı için dekorasyon sırasında zorluk yaşanıyor. Artık beğendiğimiz her mobilyayı alıp eve götüremiyoruz. Ev dekorasyonunda bu tür problem yaşayanlar için evinize en uygun kanepe, koltuk  seçimi nasıl olmalı yazısını sizler için kaleme aldık. Eviniz için en uygun mobilya nasıl olmalı? İşte detaylar…

Dekorasyonun en temel ögelerinden olan kanepeler, yaşam alanlarınızın en önemli yerini kaplamaktadır. Bu nedenle kanepe koltuk alırken iyice düşünmek ve öyle karar vermek gerekir. Çünkü seçeceğiniz modelin dış görünüşü kadar evinize uyumu ve ihtiyaçlarınıza ne ölçüde cevap vereceği önceden düşünülmesi gereken bir konudur. Bu doğrultuda uygun kanepe ve koltuk ile yapılan dekorasyon size ve misafirlerinize keyif verecektir.

Odanızın Büyüklüğü Önemli

Kanepe alışverişine çıkmadan önce kanepeyi yerleştireceğiniz alanı ve evinizin ebatını ölçün. Bu şekilde alacağınız kanepe, dekorasyon sırasında size zorluk çıkarmayacak ve konumlandırıldığı alanda çok daha şık duracaktır.

Dekorasyon stiliniz Net Olmalı

Çok çocuklu bir aile misiniz? Yeni evli bir çift misiniz? Yoksa çocukları yuvadan uçurmuş orta yaşta bir çift misiniz? Yaşam alanınıza yeni bir koltuk takımı veya kanepe alırken bütün bu kriterleri gözden geçirmeli ve ona göre klasik, modern veya avangard mobilya tercih etmelisiniz.

Uzun Ömürlü Ürünler Seçin

Eviniz için seçeceğiniz mobilya kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Bunun için yay sistemini, döşemesini, kumaş ve kullanılan ürün kalitesini araştırmak gerekir. Mesela kanepenin süspansiyon kısmı s burgulu olmalı ve birbirine yakın konumlandırılmalıdır. Böylece hem uzun ömürlü, hem de rahat bir model seçmiş olursunuz.

Kanepede Doğru Minder Nasıl Anlaşılır?

Bunu anlamanın basit bir yöntemi var. Kanepenin minderini dikey olarak tuttuktan sonra he iki kenarından hafifçe bastırarak bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Eğer bastırma sırasında minder yoğun esneklik kazanıyorsa kaliteli demektir. Çünkü kanepede konfor yumuşak ama zemin sertliğini hissettirmeyen bir minderle sağlanır.

Kullanılan Kumaş 

Temizlik benim için her şeyden önemli diyorsanız kumaş kaplamasında akrilik, naylon ve polyester olan ürünleri unutur. Çünkü bu ürünler lekeyi içine çekerek içinden çıkılmaz bir hal almasını sağlar. Bu kumaşların yerine lekeyi içine hapsetmeyen sürekli yüzeyde tutan ve silinme sırasında kolaylıkla temizlenen karışım kumaşlarını tercih edin.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

82 queries 1,404