Home / ANASAYFA / Ev Peyzaj için 3 Kolay Enerji Tasarrufu İpuçları
Beautiful Meyve Ev Peyzaj için 3 Kolay Enerji Tasarrufu İpuçları
Beautiful Meyve Ev Peyzaj için 3 Kolay Enerji Tasarrufu İpuçları

Ev Peyzaj için 3 Kolay Enerji Tasarrufu İpuçları

Her ev peyzaj bahçesi, sağlıklı ve ferah kalması için çeşitli formlarda enerji gerektirir. Herhangi bir bahçede gerekli olan birincil enerji kaynakları aşağıdaki gibi kategorize edilebilir:

1) Elektrik
2) Güneş ışığı
3) Su
4) Rüzgar enerjisi (isteğe bağlı)

Bunların tüketimini kolayca küçük fikirler ile azaltabilirsiniz.

Bahçe enerji tasarrufu ipucu  1

Bahçenizde standart elektrik ampulleri kullanmak yerine, neden “güneş peyzaj ışıklarını” kullanmıyasınız. Adından da anlaşılacağı gibi, bu ışıklar güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürür ve ileride kullanmak üzere bir pille saklar.

Güneş peyzaj ışıkları iki tipte mevcuttur. Birinci tipte güneş ışığını elektriğe çeviren güneş pili birimi, ampul veya ışık kaynağının kendisine bağlanır. Bununla birlikte, ışık kaynağının sabitlendiği alanın bir ağacın altında veya binanın gölgesi olan bir alanda olması durumunda bu bazı problemler meydana getirebilir.

Bu nedenle, güneş pili güneş ışığının açık güneş ışığı altında sabitlenebileceği, böylece gölgelerin güneş hücrelerini engellemesine neden olacak şekilde, ikinci tip güneş peyzaj ışıklandırmaları geliştirilmiştir.

Bahçe enerji tasarrufu ipucu  2

Sert güneş ışığı alan ve çok yüksek sıcaklıklara sahip alanlar, basit bir düzenleme ile  su depolarında su miktarını  daha uzun süre tutmaya yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey gündüzleri gökyüzündeki Güneş’in yönünü ve yolunu gözlemlemek ve doğrudan güneş ışığını engellemek için uzun ağaçlar dizisi dikmek.

Uzun ağaçları dikerek güneş ışığı yoğunluğunu azalta bilirsiniz. Bu, bahçede daha serin bir atmosfer oluşmasına izin verecek ve sonuçta suyun tüketimini buharlaşması azaltacaktır.

Bahçe enerji tasarrufu ipucu  3

Üçüncü enerji tasarrufu”yağmur suyu toplama” denir. Bu durumda yağmur suyu bir rezervuarda toplanmakta ve tekrar ve tekrar bahçe içerisinde geri dönüştürülmektedir. Eğer bahçe arsası doğal bir eğime sahipse, o zaman suyun tüm bahçeye akmasını ve yeşil bitki örtüsünün bulunduğu alanlara akıp geçebileceği kanallar oluşturarak doğal yerçekimini kullanabilirsiniz.

Bunlar, bir ev peyzaj bahçesinde enerji tasarrufu için sadece birkaç fikir. Sizde farklı yöntemler   kullanarak çok daha fazla fikirle kolayca çıkabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,681