Home / ANASAYFA / Ev Dekorasyonunda Kaktüs Kullanımı
Ev dekorasyonunda kaktüs kullanımı
Ev dekorasyonunda kaktüs kullanımı

Ev Dekorasyonunda Kaktüs Kullanımı

Ev dekorasyonunda kaktüs kullanımı görsellik ve pozitif enerji açısından oldukça önemlidir. Bu aksesuarlar hem kullanım açısından, hem de evin görünümü açısından avantaj yaratmaktadır. Ev dekorasyonunda kullanılan aksesuarlar arasında en çok kullanılanı kaktüslerdir. Çünkü birçok kişi modası hiçbir zaman geçmeyen canlı çiçeklerden ve bitkilerden yararlanmaktadır. En çok kullanılan canlı bitki aksesuarı ise dayanıklılığı, görselliği ve kolay bakımı nedeniyle kaktüs bitkisidir.

Ev Dekorasyonunda Kaktüs Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Aksesuar olarak kaktüs kullanmak hem ucuz, hem de pratiktir. Modern görünüme sahip minimal kaktüsler bulundukları ortama inanılmaz bir güzellik katmakta ve ortamın negatif enerjisini almaktadır.

Dekorasyonda aksesuar olarak kaktüs kullanacaksanız, kullanacağınız saksının düz veya renkli olmasının da bir önemi yoktur. Kaktüs her türlü saksıda kendisini mükemmel bir şekilde sergileyecektir.

Kaktüsü Aksesuar Olarak Nerelerde Kullanabilirim?

Evin giriş kısımları bu iş için en uygun mekanların başında gelir. Antreye konumlandıracağınız minimal ve şık raflarda sergileyeceğiniz şık kaktüsler mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

Siz de misafirlerinizi şık, doğal ve sıcak bir ortamda karşılamış olacaksınız.

Dekoratif rafları nerelere konumlandırabilirim diyorsanız bu yazımızı incelemenizi öneririz. Dekoratif Raf Tasarımları Nerede Ve Nasıl Kullanılır?

Benim evimin giriş kısmında raf konumlandıracağım bir alan yok, çünkü portmantom var diyorsanız, portmanto raflarını da kaktüs sergilemek için kullanabilirsiniz diye bir müjde verebiliriz.:)

Pencere Kenarları

Evinizin pencereleri çok boş duruyorsa bu alanı kaktüs saksıları ile olağanüstü bir güzelliğe kavuşturabilirsiniz. Farklı desen ve renklerdeki saksılara kaktüs bitkileri yerleştirerek evin dış görünümünü de mükemmel hale getirebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta, saksıların renklerini dekorasyon renkleriniz ile uyumlu seçmeniz olacaktır.

Ev dekorasyonunda kaktüs kullanımı için kendi saksılarınız kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin; konserve kavanozlarını boyayarak, kullanmadığınız fincanlara toprak koyarak farklı kaktüs saksıları elde edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

83 queries 0,582