Home / ANASAYFA / Düzenli Bir Mutfak İçin Tüyolar
duzenli-bir-mutfak-icin-tuyolar-2

Düzenli Bir Mutfak İçin Tüyolar

Kadınların neredeyse gününün çoğunu mutfakta geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Mutfakta geçirdiğimiz zaman bazen saatlerce olabilirken bazen ise birkaç dakikayı geçmemektedir. Mutfaklar bütün aile bireylerinin kullandığı ortak bir kullanım alanıdır. Bu yüzden çok kolay kirlenebilir ve karışık olabilir. Mutfak düzeni dolapların fazla bulunmasıyla veya çok büyük bir mutfakla sağlanamaz.Mutfak dağınıklıklarını önlemek için her şeyin yerini iyi bildiğiniz ve bütün ürünlerin yerli yerinde olduğu bir düzeni oluşturmamız gerekir. Mutfakta eşyaların yerini bilmeniz hem mutfağa dağıtmamanıza hem de aradığınız malzemeyi kolaylıkla bulmamıza yardımcı olacaktır.Ancak bu şekilde düzenli bir mutfak elde edersiniz. Çoğu kadın mutfağına bir köşe koltuk koyarak oturma odasına dönüştürmekte olduğundan mutfağın da dağılması kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden öncelikle mutfakları oturma odası havasından çıkarmalısınız. Daha sade mutfaklar daha kullanışlı olmaktadır. Son zamanlarda mutfak dolapları için çok pratik çözümler oluşturulmaktadır.duzenli-bir-mutfak-icin-tuyolar-9

Mutfak çekmecelerinizi çekerken zorluk yaşıyorsanız raylı çekmeceleri tercih ederek daha verimli ve düzenli bir mutfak elde edebilirsiniz. Tava ve tencerelerinizi iç içe koyarak dolap içerisinde daha çok alan yaratabilirsiniz. Tava veya tencerenizin çizilmesini istemiyorsanız bu riski ortadan kaldırmak için aralarına kağıt havlu veya peçete yerleştirebilirsiniz. Saklama kaplarını veya kapaklı tencerelerinizi kapakları ile birlikte koymak çok mantıksızdır. Bu yüzden çekmecenin daha düzenli olmasını istiyorsanız kapakları bir yere tencere veya saklama kaplarını başka bir yere koymalısınız. Böylelikle hem kapakları kaybetmemiş olursunuz hem de daha düzenli çekmeceler elde edebilirsiniz. Sık kullandığınız tabak ve tencereleri kolay erişebileceğiniz raflarda veya dolaplarda saklayabilirsiniz. Mutfak dolaplarının raflarını kullanım amaçlarına göre gruplamalısınız. Daha sık kullanılan mutfak eşyalarını daha kolay ulaşabileceğimiz raflara yerleştirebilirsiniz. Mesela mutfaktaki bir çekmecede kullanmadığınız mutfak araç gereçlerini saklayabilirsiniz. Eğer bu malzemeleri hiç kullanmayacaksanız bir an önce onlardan kurtulmanız gerekmektedir. Böylelikle size daha fazla alan da açılmış olur.Şık ve metal askılıklar ile çok sık  kullandığınız mutfak aletlerini elinizin altında tutabilirsiniz.Düzenli bir mutfak için mutfak dolaplarınızı organizer ürünler ile düzenleyebilirsiniz. Bu ürünler sayesinde mutfak dolaplarınızda kullanılmayan alan kalmayacaktır.Mutfak düzeni için bakliyatlarınızı  bakliyat kavanozlarında saklayabilirsiniz.Bu kavanozlar  şeffaf olmalı  veya üzerinde bakliyatın cinsi ve türü ile ilgili bilgiler yazılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

84 queries 2,184