Home / ANASAYFA / Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları
web2
son moda origami koltuk takımları

Dekorasyonla Tasarruf Etmenin Yolları

Dekorasyonla tasarruf etmenin yolları özellikle kış dekorasyonlarında öne çıkmakta ve önem kazanmaktadır. Kış dekorasyonlarında tasarruf estetik kaygının önüne geçmelidir. Kış dekorasyon fikirleri içerisinde elektrik, su ve doğalgaz faturalarında tasarruf yapmanızı sağlayacak yöntemleri uygulayarak tasarruf yapabilirsiniz. Şimdi de faturalarınızı düşürecek dekorasyon fikirleri nelermiş birlikte göz atalım.

dekorasyonla tasarruf yolları ile ilgili görsel sonucu

Banyo aydınlatmasında kullanılan spot lambalar en çok enerji harcayan aydınlatmalardır. Spot ışıklarını tavan aydınlatmaları ile değiştirerek faturalarınız da yüzde 5 tasarruf yapabilirsiniz.

banyo aydınlatması ile ilgili görsel sonucu

Bir diğer tasarrufta cam filmleri kullanılarak yapılır. Çünkü camlar, özellikle büyük camlar evin içindeki ısıyı dışarıya atarlar. Sık kullanmadığınızı camlarınızı koyu renk cam filmleri ile kaplayarak hem yaz sıcağından, hem de kış soğuğundan korunabilirsiniz. Bu yöntemle kışın elektrik ve doğalgaz faturalarınız da en az yüzde 7 tasarruf yapabilirsiniz, yazın ise büyük bütçelerle aldığınızı koltuklarınızın solmasını önlemiş olursunuz.

ev dekorasyonunda cam filmleri ile ilgili görsel sonucu

Kalın perdeler ile hem tasarruf etme şansı yakalar hem de dekorasyona estetik kazandırabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kalın perde kullanarak, özellikle geceleri olan aşırı soğuğun camdan girmesini büyük ölçüde önleyebilirsiniz.

dekorasyonda kalın perde ile ilgili görsel sonucu

Ev dekorasyonu ile tasarruf fikirleri arasında tavan vantilatörü kullanmak da vardır. Özellikle loft tipi yüksek tavanlı yaşam alanlarında klima kullanmak yerine tavan vantilatörü kullanabilirsiniz. Loft dairelerde klima çok fazla enerji harcayacak, buda faturalarınızın kabarmasına neden olacaktır. Oysaki tavan vantilatörü hem dekorasyona şıklık katacak hem de daha düşük enerji ile ısınmanızı sağlayacaktır.

dekorasyonla tasarruf yolları ile ilgili görsel sonucu

Kış dekorasyonu yaparken kanepe ve koltukları mantıklı yerleştirmelisiniz. Kanepe ve oturma gruplarınızı ısı kaybının en çok yaşandığı dış cephe veya pencere önlerine konumlandırabilirsiniz. Bu basit ama etkili tedbirlerle hem dekorasyon yapmış, hem de yaptığınız dekorasyonla en az yüzde 15-20 tasarruf etmiş olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

79 queries 3,403