Home / ANASAYFA / Çocuğunuzun Oyuncaklarının Toplu Durması İçin Öneriler
Çocuğunuzun Oyuncaklarının Toplu Durması İçin Öneriler (11)

Çocuğunuzun Oyuncaklarının Toplu Durması İçin Öneriler

Çocuğunuzun Oyuncaklarının Toplu Durması İçin Öneriler

Çocuklar evin neşesi olan en önemli varlıklarımızdır. Çocuklu olan evin derli toplu uzun süre durması ne yazık ki pek düşünülemez. Size vereceğimiz önerilerle çocuklarınızın odasının daha toplu durması düşünülebilir. Özellikle çocukların en çok dağınık olduğu eşyaları oyuncaklarıdır. Çocuğunuzun oyuncaklarının toplu durması için öneriler olarak bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece her yerin oyuncaklarla dolu olmasının önüne bir nebze geçmiş olacaksınız. Bu şekilde hem çocuklarınız aradığı oyuncağı daha rahat bulacak hem de oyuncakları için özel bir köşe olduğu için kendini çok değerli ve önemli hissedecektir. Aynı zamanda çocuklarınız oyuncaklarını toplarken onlara sorumluluk duygusunu da aşılamış olacaksınız.

Oyuncaklarını Sınıflandırın

Öncelikle yapılması gereken her oyuncağın sınıflandırılarak ayrılmasıdır. Oyuncak toplamada kurallar içerisinde her oyuncak gurubunun aynı yerde bulunması önemlidir. Örneğin logolar logolarla, bebek oyuncakları bebeklerle, diğer oyuncaklar aynı oyuncak gurubunda bulunmalıdır. Böylece çocuğunuzun  isteği oyuncağı çok daha kolay bir şekilde bulabilecektir. Oyun oynadıktan sonra yine aynı şekilde oyuncaklarına aynı sınıfta bulunan oyuncak gurubuna konulması gerektiği çocuğunuza öğretilmelidir. Bu şekilde çocuğunuzun istediği oyuncağı kolay bir şekilde bulması sağlanırken aynı zamanda düzenli olmanın da kuralları en iyi şekilde öğretilmiş olur. Çocuğunuz hem sorumluluk duygusunu öğrenecek  hem de düzenli olmanın önemini kavramayı öğrenecektir. Bu şekilde oyun ile onları hayata da hazırlamış olacaksınız.

Oyuncakları İçin Yeriniz Olsun

Oyuncakları sınıflandırma işi bittikten sonra oyuncak toplama yeri olarak oyuncakların düzenli bir şekilde durabilecekleri ve istenildiği zaman rahatça alınabileceği yerler olması gerekir. Bu satın alabileceğiniz bir oyuncak kutusu olabileceği gibi kendiniz de bunun için yer yapabilirsiniz. Örneğin basit pratik bir örnek olarak plastik rafları önerebiliriz. Dört ya da beş bölmeli raflar vardır. Bunlara oyuncakları kolayca yerleştirebilirsiniz. Her bölmeye sınıflandırmış olduğunuz oyuncakları yerleştirerek oyuncakların düzenli bir şekilde konulmasını sağlayabilirsiniz. Kız ve erkek çocuklarınız varsa cinsiyetlerine uygun renklerde raflar alarak oyuncaklarını bu raflara dizmelerini isteyebilirsiniz. Rafları onların istediği şekilde süsleyerek isimlerini de yazarak oyuncaklarını sıkılmadan toplamaları konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

80 queries 0,492