Home / ANASAYFA / Banyonuzu Doğal Temizlikle Işıl Işıl Yapmak İçin…
fft99_mf5739188

Banyonuzu Doğal Temizlikle Işıl Işıl Yapmak İçin…

Banyonuzu doğal temizlikle ışıl ışıl yapmak için evde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal fayans temizleyicisi tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Üstelik bunun için ağartıcı ve sert kimyasallara da ihtiyacınız yok. Banyo kirleri zor temizlenen inatçı kirlerdendir. Bu nedenle birçok kadın banyo temizliği sırasında ağır kimyasallar kullanır. Bu kimyasallarda sıcak su ile akciğerlerinize dolarak çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır.

Banyonuzu tertemiz yapmak için ağır kimyasallara gerek yok, üstelik pırıl pırıl fayans ve banyolar için temizlik sırasında maske ya da gözlük kullanmanıza da gerek yok. İşte pırıl pırıl banyolar için doğal karışım…

Malzemeler

Yarım su bardağı karbonat

Yarım çay bardağı oksijenli su (hidrojen peroksit)

1 yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı

Yapılışı

Doğal banyo deterjanı için oksijenli su, karbonat ve sıvı bulaşık deterjanını karıştırın. Karışımı fayansların üzerine sıkarak 5-10 dakika bekletin. Ardından süngerle silerek su tutun. Fayanslarınız ışıl ışıl olacaktır. Karışımdaki karbonat lekeleri ve sudaki kireci çözerken, oksijenli suda doğal doğal bir ağartıcı olarak size yardımcı olacaktır. Bu sayede banyonuzda kir, su ve kireç lekesi kalmayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

77 queries 2,103