Home / ANASAYFA / Banyo Küvetindeki Küf Lekesinden Kurtulmanın En Kolay Yolu
banyo_temizligi3

Banyo Küvetindeki Küf Lekesinden Kurtulmanın En Kolay Yolu

Banyoda özellikle küvet kenarlarında meydana gelen küflenme hanımların en çok rahatsızlık duyduğu konuların başında gelir. Küf lekeleri evin hangi bölümünde olursa olsun kolay oluşan ve temizliği zor olan lekelerin başında gelir, ancak işin püf noktası bilindiği zaman zor olan bu leke kolay bir şekilde temizlenebilir. Bugün sizlere banyo küvetindeki küf lekesinden kurtulmanın en kolay yolu diyebileceğimiz, doğal yolla temizlik hakkında bazı tüyolar vereceğiz.

Küvet temizliği doğru zamanda ve doğru sıklıkta yapılmalıdır, aksi takdirde küf lekesi kalıcı hale gelir ve temizliği için biraz uğraşabilirsiniz. Banyo küveti her banyo sonrası temizlenerek kurutulmazsa küfler banyonun diğer alanlarına da yayılacak ve işin içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Banyo Küvetindeki Küf Lekeleri İçin Pratik Çözümler…

1 su bardağı karbonat

1 su bardağı sirke (beyaz sirke kullanmanızı öneririm)

 

Malzemeleri birbirine iyice karıştırdıktan sonra spreyli bir şişenin içine koyun. Küvetteki küflü alanlara bu karışımdan sıkarak 5-10 dakika beklettikten sonra uygun bir fırça ile (zor noktaları fırçalamak için diş fırçası kullanabilirsiniz) fırçalanarak durulanmalıdır. Bu şekilde hem küf lekesinden kurtulacak, hem de yeni küf lekesi oluşumunun önüne geçilecektir. Bu karışımı hazırlayarak spreyli  bir şişeye koyun ve küvet kenarlarını her banyo kullanımından sonra bu karışımla temizleyin.

Bu kategorideki Banyonuzu Doğal Temizlikle Işıl Işıl Yapmak İçin… başlıklı yazımızı da okumanız öneririz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

79 queries 1,607