Home / ANASAYFA / Bahar Temizliğinde İşiniz Kolaylaştıracak İyi Fikirler…
temizlik

Bahar Temizliğinde İşiniz Kolaylaştıracak İyi Fikirler…

Merhaba değerli takipçilerimiz ilkbaharın geldiği, ağaçların çiçekleri ile gönlümüzü ve dünyamızı canlandırdığı şu günlerde hanımlarda bahar temizliği telaşının başlamasına neden oldu. Bizde bugün sizlere bahar temizliğinde işinize yarayacak birkaç iyi fikir paylaşmak istiyoruz. İşte bahar temizliğinde işinizi kolaylaştıracak iyi fikirler…

Çok Az Bütçe İle İyi Bir Temizleyici

Evinizde beyaz mobilya varsa ( kapı, pencere ve sehpa gibi) 2-3 kuru soğanı yumuşayana kadar kaynatın ve soğuyan suyu ile bu eşyalarınızı silin. Beyaz eşyalarınızın ışıl ışıl parladığını göreceksiniz.

DUVAR Kağıdını Doğal Temizleme

Tozlanmış ve kirlenmiş duvar kağıtlarınızı temizlemek için nemli bir fanilayı yulaf ununa batırın, ardından bu fanila ile duvar kağıdınızı silin. Duvar kağıdınız tertemiz kalacak, ayrıca tekrar leke tutması da zor olacaktır.

Seramik Aksesuarların Temizliği

Seramik aksesuarlarınızı amonyaklı su ile silerseniz tekrar kirlenmesini geciktirmiş olursunuz.

Mobilyadaki Çizikler İçin

Mobilyalardaki minik çizikleri gidermek için temizlik sırasında gaza batırılmış bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde minik çiziklerin kaybolduğunu göreceksiniz. Çok derin çizikleri ise erittiğiniz mum ile kapatın, ardından gaza batırılmış bez ile cilalayın.

Sararan Mermeri Beyazlatmak İçin

 

Sıcak çaydanlık ve tencere koyarak sararan mermerleri beyazlatmak için 1 limon suyu ile tuzu karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu karışımla mermerlerinizi silerek duruladıktan sonra pamuklu bir bez ile kurulayın. Mermerleriniz ilk günkü gibi bembeyaz ve parlak olacaktır.

Kararan Tül Perde Temizliği

Kararan tül perdelerinizi temizlerken makineye deterjan ekledikten sonra makinenin içine (tül perdelerin üzerine) bir bulaşık makinesi tableti atın. Perdeleriniz makineden hiç olmadığı kadar beyaz çıkacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

77 queries 0,576