Home / ANASAYFA / Ağacı Sanata Dönüştüren 10 Olağanüstü Fikir

Ağacı Sanata Dönüştüren 10 Olağanüstü Fikir

Bir ağaç kütüğü alıp evinize getirip bir tabure veya yan masayı da diyebilirsiniz. Güzel ve çekici görünürdü, ancak olağanüstü bir şekilde göze çarpmamalıydı. İstersen, bu tasarımlardan birini seçmelisin. Her biri, sanat eserlerine basit ağaç kütükleri haline gelen garip ve ilginç bir projedir.

Kaspar Hamacher, eşsiz dışkı oluşturmak için ahşap günlükleri kullanan Belçikalı bir tasarımcıdır. İstenilen sonucu elde etmek için kullanılan yöntem oldukça sıra dışıdır. Tabureler ateşte bir giriş ayarlayarak yaratılmıştır. Yakılan bölümler, nihayet dışkı gibi görününceye kadar kütüğü şekillendirir. Kabuk ayrıca kütükten çıkarılır ve sonuç temiz ve sanatsal bir şekle dönüşür. Projeye Ausgebrannt deniyor ve bu da Almanca’da “yanmış” anlamına geliyor.

Ağaç kütüklerinden yapılmış oturma üniteleri alanında kalacağız ve ahşap ve metali kesintisiz bir şekilde birleştiren bu güzel tezgahlar ve tabureler ile devam edeceğiz. Bu, Hilla Shamia tarafından tasarlanan ve Ahşap Dökümü adlı bir dizidir. Dahil olan unsurlar, ağaç gövde uzunluklarını bir kalıp içine sokarak ve boşlukları ergimiş metal ile doldurarak yapılır.

Yetersizlik Koleksiyonu, ahşap ve reçinenin bir kombinasyonundan yapılmış yan masalar ve dışkılardan oluşan bir seridir. Alcarol tarafından bu parçaları oluşturmak için kullanılan günlükler, İtalyan Dolomit dağlarının yetişmesinden alınır ve kabuğu ve yerli bitkileri ile birlikte reçine olarak dökülürler. Böylece güzellikleri gelecekte takdir edilecek ve takdir edilecek şekilde korunmuş ve ölümsüzleştirilmiştir.

Bir başka ilginç koleksiyona Bleu Doğa adı verilir. Akrilik cam ve yanmış ağaç gövdelerini bir araya getirerek bir tür dışkı ve yan masalar yaratır. Her kütük akrilik cam kütlesi ile çevrilidir ve daha sonra kesilir, zımparalanır ve elle parlatılır ve her ahşabın güzelliğini yakalayan şeffaf bir tasarım elde edilir.

Tasarımcılar, malzemeleri olağan ve alışılmadık biçimde kullanan ve doğal güzelliğini vurgulamaya odaklanan kavramları ortaya koymayı seçtiğinde, sanat ile mobilyalar arasındaki çizgi bulanıklaşıyor. Böyle bir durum Marc Englander tarafından tasarlanan koleksiyon. Beklenmedik desenlere sahip bir dizi mobilya parçası var; bunlardan biri, iki kişilik bir ağaç kütüğü dilimlenmiş ve odun içine gömülmüş gibi görünen bir üstü olan bir masa.

Basitçe “Kütük” olarak adlandırılan bu tuhaf tabure, her birinin yapıldığı ağaç gövdesinin doğal güzelliklerini vurgulayan ham ve bitmemiş bir görünüme sahiptir. Her dışkı yeşil bir ağaç ağacının gövdesinden kesilir. Ahşap yaşlanır ve kururken, bölünür ve çatlaklar her tabure benzersiz olur. Tabureler kül veya akçaağaçtan yapılmıştır ve leke veya boya olmayan pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Onların sembolizmini ortadan kaldırmasına rağmen, bunlar özelleştirilebilirler.

Bu Hug, ağaç gövdesine benzeyen sevimli bir dışkı. El işçiliğidir ve kullanıcının eğlenceli bir görünüm verirken etrafında kolayca taşımasını sağlayan renkli bir ip kolu vardır. Bu dizi Emo Design tarafından hazırlanan bir projedir ve her dışkı düzensiz ve aşınmış ahşap parçalarından yapılmış benzersizdir.

Tüm bu projelerin, ahşabın doğal güzelliklerini korumasına ve sergilemesine, tasarımcıların ahşap lekesi veya boya kullanmasından kaçınmaya odaklandıklarına dikkat etmiş olabilirsiniz. Trift, diğer taraftan ahşap günlükleri renkli heykeller haline getiren Judith Seng’in yarattığı bir koleksiyon. Her bloğun tümü farklı bir tasarıma ve diğerlerinden farklı boyut ve şekle sahiptir.

Renk, aynı zamanda Straight Line Design’ın Judson Beaumont tarafından tasarlanan bu göz alıcı lambaları hayata ne getirir. Bunlara Ağaç Halkaları deniyor ve aynalarla kaplı pleksiglas ile kaplı ve gömülü floresan lambalarla kaplı ahşap kütüklerden yapılmıştır. Yan masalar veya bahçe, sundurma veya teras için süslemeler ve aksan lambaları olarak kullanılabilirler.

Benzer ama aynı zamanda tamamen farklı olan Duncan Meerding’in oluşturduğu lambalar derin girintiler ve çatlaklara sahip kurtarılmış kütüklerden yapılmıştır. Bu çatlaklar ışık yakar ve kusurlarını kucaklamak yerine onları gizlemeye çalışırlar. Onlar bahçe veya bahçenin mükemmel vurgu ışıkları.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

86 queries 2,150