Home / ANASAYFA / Ağaç Gövdesinden Yapılan Dekoratif Eşyalar İle Fark Yaratın
Ağaç gövdesinden yapılan dekoratif eşyalar
Ağaç gövdesinden yapılan dekoratif eşyalar

Ağaç Gövdesinden Yapılan Dekoratif Eşyalar İle Fark Yaratın

Ağaç gövdesinden yapılan dekoratif eşyalar ile bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. Kuru ağaçlar kesildikten sonra gövdeleri bahçede öylece kalır ve çürümeye terk edilir. Oysaki bu gövdelerden şık ve eğlenceli dekorasyon ögesi yapabilirsiniz. Bugün sizlere ağaç kütüklerinden bahçe aksesuarı yapma fikirleri vereceğiz.

Ağaç Gövdesinden Yapılan Dekoratif Eşyalar Nasıl yapılır?

Ağaç kütükleri çok zor çıktığı için bulunduğu alanda çürümeye terk edilir. Oysaki ucuz birkaç malzeme ile kütükleri boyayarak bahçenizi güzelleştirebilirsiniz.

Parlak boya ve hayal gücünüzü kullanarak farklı ve sıradışı bahçe objeleri yapabilirsiniz. Dekoratif kütükler hem çocuklarınız için eğlenceli oyun alanı, hem de sizin için neşeli dinlenme alanı olacaktır.

Gazoz Kapağından Aksesuar Yapımı başlıklı yazımızda gazoz kapağından dekoratif eşya yapımı fikirleri bulabilirsiniz. Ağaç kütüklerini gazoz kapakları ile süsleyerek farklı objeler yapabilirsiniz.

Gelin şimdi ağaç kütüğünden dekoratif obje yapımını birlikte görelim.

İlk olarak boyayacağınız ağaç kökünü belirleyin. Bahçenizde ağaç kökü yoksa marangozdan çok cüzi bir rakama kütük satın alabilirsiniz. Avlu ve bahçe dekorasyonunda kullanabileceğiniz kütüğü neşeli bir karaktere dönüştürmek için, önce karakterinizi veya yapacağınız objeyi seçin.

Ardından uygun ipten veya lastik tekerden uygun saçlar, ya da eski bir leğen yahut tava ile şapka yapabilirsiniz.

Gözlerini hareketli gözlerden seçmeniz karakterinizi daha gerçekçi kılacaktır.

Ağaç Kütüklerinden Neler Yapabilirim?

Günümüzde geri dönüşüm çok önemlidir. Ağaç kütüğünü çürümeye terk etmek yerine, cüretkar renklerle boyayarak veya şekiller vererek eğlenceli saksılar, neşeli sandalye ve masalar, sıra dışı bahçe aydınlatmaları, hayvan figürleri, çizgi film karakterleri yapabilirsiniz. Yapacağınız objeler, sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze bağlı.

Çocuklarınızdan da fikir alarak onların hayal dünyasını geliştirmelerine de yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıda sizlere ilham kaynağı olması açısından Ağaç gövdesinden yapılan dekoratif eşyalar resim galerisi derledik. Sizde güzel fikirlerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilir, yaptığınız dekoratif kütük resimlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Çilek Genç Odası Takımları başlıklı makalemizde 2017 çilek genç odası modelleri., 2017 çilek genç odası takımları ve çilek genç odası takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

83 queries 0,510